ABD'den Putin'i kızdıracak sözler

Beyaz Saray Basın Sözcüsü Earnest, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Suriye'de çatışmaların durdurulması sürecinde kendisini çok ön plana çıkarmasının psikolojik nedenleri olabileceğini ifade etti

ABD'den Putin'i kızdıracak sözler
banner404
BEYAZ Saray Basın Sözcüsü  Josh Earnest,  Rusya Devlet Başkanı  Vladimir Putin'in  Suriye'de çatışmaların durdurulması sürecinde kendisini çok ön plana çıkarmasının psikolojik nedenleri olabileceğini belirterek, "Belki burada psikolojik destek gerektiren bir sebep vardır" dedi.

Earnest, günlük basın toplantısında,  Suriye'de çatışmaların durdurulmasına ilişkin soruları yanıtladı.

Toplantıda,  Suriye'deki çatışmaların durdurulması süreci içerisinde  Putin'in kendisini çok ön plana çıkartmaya çalıştığı ve Başkan  Barack Obama'nın da bugün ABD Dışişleri Bakanlığına giderek  Ulusal Güvenlik Konseyi toplantısına katılmasının buna paralel bir davranış olup olmadığı soruldu.

"PUTİN, OBAMA'DAN KREDİ ALMAYA ÇALIŞIYOR"

Earnest,  Putin'in ön plana çıkmaya çalışmasının "psikolojik sebepleri" olabileceğini söyleyerek, "Putin,  Obama'dan daha fazla kişisel kredi almaya çalışıyor. Belki burada psikolojik terapi gerektiren bir sebep vardır. Fakat Başkan  Obama kendi imajından ziyade daha çok ABD menfaatini dünya genelinde genişletmek ve Amerikan halkını güvenli tutmaya yoğunlaşıyor" şeklinde konuştu.

"BU SÜREÇ İÇERİSİNDE ENGELLER OLACAK"

 Rusya'nın bu süreç içerisinde çatışmaların durdurulmasının uygulanabilmesi için önemli bir rolü olduğunu belirten Earnest, "Bu süreç içerisinde engeller olacak. Uygulanamayacağına dair erken belirtiler olacak. Fakat  Rusya, kendi bölümünü oynaması ve sürekli irtibatta olduğu ve üzerinde etkisi olduğu tarafların bu anlaşmaya uymasını sağlamak için kancanın ucunda olacak" ifadesini kullandı.

"EN BÜYÜK KAYGI RUSYA"

Earnest, bu sebepten dolayı  Putin'in öne çıkmaya çalışmasını memnuniyetle karşıladıklarını vurgulayarak, "Bizim, en büyük kaygımız, ateşkes uygulanmaya geçse de  Rusya'nın geri çekilmeye çalışması" açıklamasında bulundu.
Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2016, 00:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479