ABD Sözcüsü Heather Nauert: Elimizden geleni yapacağız

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Heather Nauert, Kimyasal Silahların Yasaklanması Örgütünün (KSYÖ) Suriye'deki saldırıya ilişkin raporunu yayımlamasının ardından yaptığı açıklamada, "Suriye'de kimyasal silah kullananların hesap vermesi için elimizden geleni yapacağız." ifadesini kullandı.

ABD Sözcüsü Heather Nauert: Elimizden geleni yapacağız
banner404


SÖZCÜ Nauert, 4 Şubat'ta İdlib'in Sarakib ilçesinde Esed rejimi  tarafından yapılan kimyasal saldırıya ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Kimyasal Silahların Yasaklanması Örgütünün Sarakib'de muhtemelen klor  gazı kullanıldığının tespit edildiği yönündeki raporuna dikkati çeken Heather   Nauert, "Kimyasal silah kullanımını en sert şekilde kınıyoruz."  değerlendirmesinde bulundu.

Nauert, açıklamada, "Başkan Donald Trump'ın da bahsettiği gibi bunlar  ancak bir canavarın yapacağı işlerdir. Suriye'de kimyasal silah kullananların  hesap vermesi için elimizden geleni yapacağız." ifadesine yer verdi.

KSYÖ, Durum Tespit Misyonu (FFM) tarafından yapılan araştırma ve  deneyler sonucunda 4 Şubat'ta, Sarakib ilçesinde muhtemelen klor gazı  kullanıldığının tespit edildiğini açıklamıştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner495

banner516

banner470

banner452

banner449

banner518

banner481

banner472