ABD IŞİD'i vurmaya devam etti

ABD Başkanı Obama'nın IŞİD ile mücadele için kurulan uluslararası koalisyon özel temsilcisi McGurk, Suriye'de IŞİD hedeflerinin vurulduğunu duyurdu

ABD IŞİD'i vurmaya devam etti
banner404
ABD yönetimi, Suriye'de kısmi ve geçici ateşkes niteliğindeki çatışmaların sonlandırılması anlaşmasının yürürlüğe girmesinin ardından ülkenin kuzeyinde terör örgütü IŞİD hedeflerine hava saldırıları düzenlendiğini bildirdi. 
ABD Başkanı Barack Obama'nın IŞİD ile mücadele için kurulan uluslararası koalisyon özel temsilcisi olan Brett McGurk, Tel Abyad yakınlarında IŞİD hedeflerinin vurulduğunu kaydetti.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan McGurk, "Koalisyon hava kuvvetleri Tel Abyad yakınında IŞİD saldırılarına ilişkin haberler üzerine hızlıca ve yıkıcı şekilde yanıt verdi" ifadesini kullandı.

Doğal Kararlılık Operasyonları Birleşik Ortak Görev Gücü de ABD öncülüğündeki koalisyon güçlerinin Irak ve Suriye'de IŞİD'e yönelik saldırılarının devam ettiğini duyurdu.

Görev gücünden yapılan açıklamada, koalisyona ait savaş uçaklarının Suriye'de 8 saldırı düzenlediği, saldırılarda Tel Abyad, El Havl, Rakka ve Haseke civarındaki hedeflerin vurulduğunu bildirildi.

Suriye'de dün gece yürürlüğe giren çatışmaların sonlandırılması anlaşması IŞİD, Nusra Cephesi ve BM tarafından terör örgütü olarak kabul edilen grupları kapsamıyor. 
Güncelleme Tarihi: 28 Şubat 2016, 10:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479