9 gün boyunca tamponunu çıkarmayı unutunca...

Sınav dönemi stresiyle 9 gün çıkarmayı unuttuğu tampon, üniversite öğrencisi kızı komalık etti

9 gün boyunca tamponunu çıkarmayı unutunca...
banner404
İNGİLTERE'NİN Kent şehrinin Maidstone ilçesinde yaşayan Emily Pankhurst, stresli sınav döneminde 9 gün boyunca çıkarmayı unuttuğu tampon nedeniyle komalık oldu.

YOĞUN BAKIMA KALDIRILDI

Canterbury Üniversitesi öğrencisi Emily, final sınavları döneminin yoğunluğu ve stresi sebebiyle geçen ay adet döneminde kullandığı tamponu 9 gün boyunca değiştirmeyince toksik şok sendromuna girdi ve 3 gün boyunca yoğun bakımda tedavi gördü. Genç kız hareket etme kabiliyetini geçici olarak kaybetti. Aynı sendrom sebebiyle hayatını kaybeden insanlar olduğunu bilen Emily yaşadığı için kendini şanslı hissediyor.

''CİLDİMİN RENGİ DEĞİŞMEYE BAŞLADI''

İlk kez basına konuşan genç kız hala çok kötü hissettiğini belirtti. Cantebury Üniversitesi'nde Kriminoloji bölümü 3. sınıf öğrencisi olan Emily, henüz okuluna dönecek kadar iyileşemediğini ve uzun mesafeleri yürüyemediğini ifade etti. Emily yaşadığı rahatsızlığı şu sözlerle dile getirdi: "Tamponun hala içeride olduğunu fark edince hemen çekip çıkardım. Tampon tamamen kararmıştı. Tamponun bakteriyle kaplı olduğu apaçık belliydi. Tamponun ipi olmasaydı belki de bilemeyecektim. Korkunçtu, tamponu hemen tuvalete attım. Sonrasında hasta olduğumu hissettim. Daha yarım saat geçmişti ki konuşmam bozulmaya ve cildimin rengi değişmeye başladı. Kendimi bitkin hissetmeye başladım sonrasında ambulansla hastaneye götürüldüm. Zehrin kan akışıma karıştığı biliyordum."

KOYDUĞU İLK TAMPONU UNUTTU

Emily ocak ayındaki adet döneminde tamponu yerleştirmişti. Lakin sınav dönemi girdiğinden ötürü unutarak ilk tamponun üzerine ikinci bir tampon daha yerleştirdi. Genç kız daha sonra koyduğu tamponu çıkarttı fakat koyduğu ilk tamponu unuttu. Emily birkaç gün kendini iyi hissetse de sonra kanlı akıntılar başladı ve karnı davul gibi şişti.

TAHLİLLERDEN OLUMSUZ SONUÇ ÇIKMAMIŞ

Genç kız o günleri: "Kendimi iyi hissetmeyince annem doktora gitmemi istedi. Doktora gittim ve testler yaptırdım. Tahlillerden hiçbir olumsuz sonuç çıkmadı. Kanamam vardı, annem mahrem bölgemi kontrol etmemi önerdi. Duşa girdikten sonra annemin önerisine uydum ve genital bölgemi kontrol ettiğimde tamponu buldum." sözleriyle dile getirdi.

Annesinin toksik şok sendromu hakkında bilgi sahibi olması sayesinde Emily belki de olası bir ölümden kurtuldu. Genç kız ambulansla hastaneye kaldırıldı ve 3 gün boyunca yoğun bakım ünitesinde tedavi gördü. Üç gün boyunca 12 farklı antibiyotik verilen genç kız hayata tekrar tutundu.Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2016, 19:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479