Daha yüksek sesle Alanyaspor

AYTEMİZ Alanyaspor, Atiker Konyaspor maçında bu sezonun en iyi futbolunu oynadı. Hatta 4-3 yendiğimiz Trabzonspor maçında bile bu kadar istekli ve arzulu oynamamıştı. Bu kadar net gol pozisyonuna girdiği ikinci bir maçı hatırlamıyorum. Rakip 10 kişi kaldıktan sonra daha iyiydik diye yorumlar yapılsa da, futbolu biraz bilen insanlar iyi biliyor ki ekibimiz maçın tamamında bariz üstündü. Aytemiz Alanyaspor tüm istatistikleri alt üst etmesine rağmen skor olarak sonuç alamadığı için futboldan bi haber insanlara bunu anlatamazsın. Maç ile ilgili analizimizi dün yaptığımız için tekrar geriye dönmemize gerek yok. Bundan sonra neler yapılmalı, nasıl odaklanmalıyız, bunlara çalışmamız gerekir.

***

Clara Booth’un dediği gibi "Yaşamda ümitsiz durumlar yoktur, ümitsizlik besleyen insanlar vardır yalnızca." Aytemiz Alanyaspor kaybettiği an işte bu ümitsiz insanlar etrafa yaydıkları negatif elektrik ile sadece kendini değil herkesi ümitsizlik boşluğuna doğru hızla itmeye çalışıyor. Aytemiz Alanyaspor Süper Lig'e çıktıktan sonra ortaya çıkan her şeyi bilen kitleyi anlıyorum ama yıllarca Alanyaspor peşinde koşturmuş insanları anlamak mümkün değil. İyi günde alkış, kötü günde kan kusan insanlar, pardon duruma göre renk değiştiren bukalemunlar Alanyaspor'lu ise ben değilim arkadaş. Bazen bu eleştirilerden o kadar çok bunalıyorum ki "Düşsün de hepimiz kurtulalım" dediğim de olmuyor değil.

***

Benim gibi birini bu moda sokan o kadar çok eleştiri oluyor ki, Süper Lig'i bazen hak etmediğimizi düşünüyorum. Hani bir söz vardır "Silah icat oldu mertlik bozuldu" diye. Bizde de durum aynen şöyle; "Sosyal medya icat oldu futbol bitti." Takım Konyaspor maçında 15 civarı net pozisyon buluyor ama atamıyor. Yorumlara bakıyorsun aman Allah’ım neler yazılıyor neler. Klavye arkasına geçen cengaver oluyor. Halen giden golcü, giden hoca, başkan ve yönetim üzerinden salvolar birbirini kovalıyor. Öyle an geliyor ki, "Allah’ım aklımı ve futbol bilgilerimi koru" diyorum. Bu konularda o kadar doluyum ki anlatamam.

***

Aytemiz Alanyaspor'un, Atiker Konyaspor mağlubiyeti ile kendini zora soktuğu bir gerçek ama artık geriye dönemeyiz. Şimdi öyle bir maç trafiğine çıkıyoruz ki tam ateş çemberindeyiz. Artık her maç final havasında geçeceği için kaybetme lüksümüz her hafta daha da azalıyor. Ben ilk maç ne dediysem aynı yerdeyim. Gün gelecek bizim de konuşacağımız zaman gelecektir. Hikmet hoca ve talebeleri Konyaspor maçındaki gibi mücadele etsinler, hedeflediğimiz tüm maçları alırız. Unutmayın ki, ümitsizlikten sonra nice ümitler, karanlıktan sonra nice güneşler var!

YORUM EKLE
YORUMLAR
recep
recep - 1 yıl Önce

çok doğru

banner495

banner516

banner470

banner452

banner449

banner518

banner481

banner472

banner479