‘Böylesini ilk kez gördük’

Alanya Belediyesi, şehir merkezine 55 kilometre uzaklıkta bulunan Çıplaklı Mahallesi’ne bağlı Gömülgen Yaylası’nda altyapı ve yol genişletme çalışması yapıyor

‘Böylesini ilk kez gördük’
banner404
ALANYA Belediyesi, yaylaların yol sorununu çözmeye devam ediyor. Doğu ve batı mahallelerine bağlı yaylalarda çalışmalarını sürdüren ekipler, bu hafta Gömülgen Yaylası’nda yol çalışmalarına başladı. Kırsal Hizmetler ve Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından ortaklaşa yürütülen çalışmalarda altyapı, yol onarım ve genişletme çalışmaları yapılıyor. Alanya’ya 55 kilometre uzaklıkta bulunan Gömülgen Yaylası'nda Alanya Belediyesi’nin başlattığı çalışmalar yayla sakinleri tarafından memnuniyetle karşılandı. Yıllardır Gömülgen Yaylası’na çıktığını ve ilk kez yaylasında böyle bir çalışma gördüğünü belirten yayla sakinlerinden Mehmet Topal, “Çıplaklı doğumluyum ve çocukluğumdan bu yana Gömülgen Yaylası'na çıkıyorum" dedi.
'TEŞEKKÜRLER ADEM BAŞKAN'
Yaylada ilk kez bu şekilde bir çalışma gördüğünü söyleyen Topal, "Yollarımız menfez ve drenaj çalışması yapılarak genişletiliyor. Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’e ve Kırsal Hizmetler Müdürü Menderes Sivri’ye emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum" diye konuştu. Çalışmaları yerinde inceleyen Kırsal Hizmetler Müdürü Menderes Sivri de yaptığı açıklamada, “Alanya merkez ve mahallelerde yaşayan vatandaşlarımızın birçoğu yaz aylarında yaylalarına göç ediyor. Belirli bir program doğrultusunda bütün yaylalara hizmet götürmeye başladık. Çalışmalarımızda yaptığımız işlerin kalıcı olmasına önem gösteriyoruz. Vatandaşın Gömülgen Yaylası’na rahat ve güvenli bir şekilde ulaşımlarını sağlamaları için yol genişletme ve düzeltme çalışmasına başladık" dedi.
Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2015, 13:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479