CHP'li Demirci'den DEMAŞ talebi

Antalya Büyükşehir Meclisi’nde komisyona havale edilen DEMAŞ konusunda çarpıcı açıklamalar yapan CHP’li Erkan Demirci, “Bu alana ne yapılacağını merak ediyoruz, bilgi istiyoruz” dedi

ALANYA’NIN merakla beklediği DEMAŞ'ın kaderi önceki gün Antalya Büyükşehir Meclisi'nde görüşüldü. CHP'nin itirazları sonucunda DEMAŞ'ın değerlendirilmesi İmar ve Şehircilik komisyonuna havale edildi. Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi, komisyon raporlarını görüşmek üzere Pazartesi günü toplandı. Meclisin son oturumunda komisyon kararları karara bağlandı. Büyükşehir Meclisi’nde Alanya'yı ilgilendiren iki konu yer aldı. Alanya’da yerel seçim öncesi konuşulan DEMAŞ raporu ile Mahmutlar Mahallesi’nde bir vatandaş talebi meclis gündemine geldi. Alanya Belediyesi'nin DEMAŞ’la ilgili ticaret ve turizm alanı olması talebindeki planlamaya itiraz eden CHP grubu, bölgenin sosyal alan olarak kullanılmasını istedi.
‘SOSYAL ALAN OLSUN İSTİYORUZ’
CHP'nin gerekçeleri ile birlikte meclise sunduğu itiraz raporu Büyükşehir Meclisi’nce İmar ve Şehircilik Komisyonu’na havale edildi. CHP’li Meclis Üyesi Şehir Plancısı Erkan Demirci, "Alanya Belediyesi bu alana istese alışveriş merkezi yapar. Biz, neyin, nasıl yapılacağını bilmek istiyoruz. Oradaki ihtiyaç bize göre sosyal alandır, ticari alan değildir" dedi. Aynı zamanda Antalya Büyükşehir Meclisi'nde Mahmutlar Mahallesi'nde bulunan bir vatandaşın talebi de görüşüldü. Mahmutlar'da bulunan otopark alanını ticaret alanı olarak değiştirme talebi, meclisten geçemeyerek ret oyu aldı. Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ise DEMAŞ’ı belediyenin gelirlerini arttırmak için değerlendireceklerini söyleyerek, Alanya halkının müsterih olmasını istedi.
 

YORUM EKLE

banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472