Cennet mi, cinnet mi?

ALANYA bir turizm cenneti mi, yoksa cinnet geçirenlerin yeni mekanı mı?

Turizmciler, sivil toplum kuruluşları yurtiçi ve yurtdışı fuarlarda milyon Euro'ları şehrin tanıtımı için dökedursun, son dönemde Alanya'da yaşananlar hiç de hoş değil.

Afrin'e yönelik Zeytindalı Operasyonu'na katılan Mehmetçik'lere manevi destek için kurulduğu iddia edilen "Alanya Afrin Platformu" sözcüsü, Mehmetçik'e destek yürüyüşünün sonunda Orta Asya'dan başlayıp Osmanlı'ya kadar olan tüm devlet büyüklerini tek tek, isim isim sayıyor, sıra Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'e gelince söylemiyor, başta CHP İlçe Başkanı Ali Takavüt ve birkaç İyi Parti mensubu "iyi" adam tepki gösterince "unutmuşum" diyor, özür bile dilemeden kürsüden kaçarcasına inip sırra kadem basıyor.

Yazık, yazık yazık!

Konu ulusal kamuoyuna, "Alanya, Atatürk düşmanlarının yaşadığı bir yer mi?" olarak lanse ediliyor.

Dün sabah, Alanya Otogarı'ndaki bayrak direğine tırmanan bir meczup, İstiklal Marşı'nın kabulünün yıldönümünde ay yıldızlı şanlı bayrağı indirmek için direğe tırmanıyor, bir avuç duyarlı vatandaş tarafından sopa ve fırçayla indiriliyor, yere düşünce de "haklı olarak" linç girişimine maruz kalıyor.

Yazık, yazık, yazık!

Konu ulusal kamuoyunda, "Alanya, Türk Bayrağı düşmanlarının yaşadığı bir yer mi?" olarak geçiyor.

Ardından, boşanma arifesinde olduğu ilk kocasından iki çocuk sahibi eşinin işyerine gelen ve önceki hanımından 3 çocuk sahibi adam, genç kadından "hayır" yanıtı alınca çıkarıyor belindeki silahı, genç kadının bedenine defalarca ateş ediyor, kadın cansız halde yere düşünce 40-50 metre ileriye gidip bu kez aynı silahı başına dayıyor, çekiyor tetiği, ölmüyor, hastaneye kaldırılıyor, burada ölüyor.

Yazık, yazık, yazık!

Konu ulusal kamuoyuna, "Alanya, kadın düşmanlarının, kadına şiddetin had safhada olduğu bir yer mi?" şeklinde yansıyor.

Evet, belki biraz abartıyorum ama dost acı söyler.

Bodrum sezonu açtı açacak.

Turizmdeki rakiplerimiz Side, Belek, Alaçatı, Kuşadası, Fethiye; yabancı kadar yerli turisti de kucaklamak için gün sayıyor.

Gelin görün ki Alanya hangi mevzularla ulusal medyada yer buluyor, daha iyi analiz yapabilelim diye bilerek abartıyorum.

Abilerim, ablalarım.
Beyler, hanımefendiler.
Aklımızı acilen başımıza alalım.

Bu gemi hepimizin.
Gemi batarsa hepimiz boğuluruz, ona göre!

(DİP NOT: Yukarıda saydığım olaylarda tepkisini anında koyanlara, meczupların ve katillerin yakalanmasında acil hareket edip olayları açıklığa kavuşturan emniyet ve yargı mensuplarına binlerce kez teşekkürler.) 

YORUM EKLE
YORUMLAR
anlatsam
anlatsam - 10 ay Önce

size sadece bizim apartmandaki terörü anlatsam şaşar kalırsınız....

Mustafa Kemal'in askerleriyiz.
Mustafa Kemal'in askerleriyiz. - 10 ay Önce

Bu emniyet ve yargı mensubları, geçen haftaki mezcup hakkında da bir adım atmalarını beklerdik ama unutturdular malesef Alper bey.

banner517

banner516

banner470

banner477

banner452

banner449

banner487

banner481

banner472