Çavuşoğlu aradı, Alanya Müftülüğü olay paylaşımı kaldırdı

Alanya Müftülüğü'nün, Sural'ın ölümü sonrası resmi sosyal paylaşım sitesi üzerinden Müslüman olmayanlara yapılacak duanın ölen kişiye faydası olmadığını ifade ettiği açıklamasına tepki yağdı

ÖNCEKİ gün elim bir kaza sonucu yaşamını yitiren Alanyaspor’un Çek oyuncusu Josef Sural’ın acısı hala çok taze. Alanya başta olmak üzere tüm Türkiye ve dünyada spor camiasını yasa boğan Sural’ın acı kaybının ardından sosyal medyada çok sayıda vatandaş Sural’a Allah’tan rahmet dilerken, Alanya Müftülüğü resmi sosyal medya hesabında ilginç bir uyarı mesajı yayınladı.   
‘MÜSLÜMAN OLMAYANLARA RAHMET DİLEMEYİN’
Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Gayrimüslimlere rahmet okumak ve istiğfar etmek, onların yaşarken inkâr ettikleri Yüce Allah’tan onlar adına af dilemek anlamına gelir. İslam inancına göre herkes Yüce Allah’a ve dinine inanmakla mükellef olduğu için kişinin kendi ameli esas kabul edilmiştir. Bir kimse hayattayken iman etmeyip küfür üzere öldükten sonra başkalarının onun için yapacağı dualar geçersiz olur ve ona herhangi bir faydası dokunmaz.”

YORUM EKLE

banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472