banner468

Çalış içini döktü

Yeni Alanya'ya konuşan Şoförler Odası Başkan Adayı Recep Çalış, "Havalimanından yolcu alma, free servis sorununu çözmek, esnaflarımızın ÖTV'siz mazot kullanması konusundaki sorunları çözeceğim" dedi

Çalış içini döktü

Yeni Alanya'ya konuşan Şoförler Odası Başkan Adayı Recep Çalış, "Havalimanından yolcu alma, free servis sorununu çözmek, esnaflarımızın ÖTV'siz mazot kullanması konusundaki sorunları çözeceğim" dedi

14 Ocak 2010 Perşembe 00:00
Çalış içini döktü
banner404
 
ŞOFÖRLER Odası Başkan Adayı Recep Çalış, yarın yapılacak kongrede başkan seçilmesi halinde yapacağı projelerini Yeni Alanya’ya anlattı. Çalış, “Biliyoruz ki ülkemizde genel bir ekonomik problem olmasıyla beraber içinde bulunduğumuz sektörün bir de kendi içinde darbe almasıyla büyük bir kırılganlık meydana gelmiştir. Bu kırılganlığı önlemek için, esnafımızın daha rahat ve güven içerisinde para kazanabilmesi için mevcut oda yönetimindeki arkadaşlarımızın çok da gayretleri olmadığını gözlemekteyim. Bunun için bu sorunların çözümünün ivedilikle harekete geçirilmesi ve esnafın nefes alması gerektiğini düşünüyorum. Bu yüzden yeni bir beyin ve yeni bir yönetim anlayışıyla sizlerin karşısına çıkmış bulunuyorum. 15 Ocak 2010 tarihinde esnafımızın iradesiyle sandıktan çıktığımız taktirde seçim dönemindeki çalışma atmosferimizden hiç bir şekilde hız kesmeden sizlere söz vermiş olduğumuz projelerin hayata geçirilmesiyle ilgili çalışmalarımızı başlatacağız” dedi. 
“FREE SERVİSLERİ ÖNLEYECEĞİZ”
Çalış, "Özellikle kayıt dışı çalışan sadece bizim ekmeğimize ortak olan değil aynı zamanda ülke ekonomisine de darbe vuran hususi araçlarla ilgili çalışmalarımızı bir program dahilinde harekete geçirerek, yönetime geldiğimiz yıldan itibaren, bu çalışmaların sonucunda sağlanan katkıları esnafımızın hissetmesini amaçlıyoruz. Mevcut olan free servislerin de denetimlerle ve free servis yapan işletmelerle görüşmeler yaparak free servis hizmetinin bizim esnafımız (taksicimiz) tarafından yürütülmesi konusunda çalışmaları hızlandırıp, hem free servisin önüne geçmeyi, hem de esnafımıza iş imkanı sağlamayı planlıyoruz” dedi. 
“ÖTV'SİZ MAZOT KULLANDIRACAĞIZ”
Türkiye'de deniz taşımacılığı yapan şirketlerin Özel Tüketim Vergisiz (ÖTV) mazot kullanımı yaptığını ifade eden Çalış, “Biz Alanya Şoförler Odası olarak federasyon nezdinde taksici ve kamyoncu arkadaşlarımıza da ÖTV'siz mazot kullanımı konusunda kolaylık sağlanması için bölge milletvekillerimiz, annesi Alanyalı olan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ve aynı zamanda Antalya Milletvekili olan Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Sayın Mehmet Ali Şahin'e bu konuyu ileteceğiz. Hükümet nezdinde bu konunun çözülmesi ve bu ülkenin çilesini çeken taksici ve kamyoncu arkadaşlarımızın da denizcilere verilen ÖTV'siz mazot kullanımı konusundaki indirimden yararlanmalarını talep edeceğiz” diye konuştu.
“HAVALİMANI SORUNUNU ÇÖZECEĞİZ”
Çalış, “Diğer taraftan kanayan bir yaramız olan havalimanı problemiyle ilgili her ne kadar bizim çalışma programında olsa bile mevcut oda yönetimindeki arkadaşlarımızın başlatmış olduğu Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi nezdindeki yasal sürecin takipçisi ve de sürecin daha da hızlandırılmasıyla ilgili adımlar atmaya gayret edeceğiz. Bununla beraber bu süreç işlerken Antalya Şoförler Odası Başkanlığı'nı kazanan Sayın Mehmet Ali Alkan'la yeniden görüşmeler yaparak, onların vereceği bir onayla taksici arkadaşlarımızın hukuki süreç tamamlanana kadar Antalya Havalimanı'ndan müşterilerini alabilme imkanları sağlamaya gayret edeceğiz” dedi.
“MUHASEBEDEN ÜCRET ALINMAYACAK”
Zaman ve ekonomik kayba uğramaması için muhasebe hizmetlerini esnafın ayağına götüreceklerini söyleyen Çalış, “Hiç bir şekilde muhasebe ücreti talep etmeyeceğiz. Aynı zamanda deftere tabii olan birçok üyemiz yüklü miktarlarda para ödeyerek, muhasebe hizmetlerini de dışarıdan satın almaktadır. Ancak, bunun bir haksızlık olduğunu düşünerek, bu hizmeti veren arkadaşlar ile bir görüşme sağlayarak, esnafımızın kendi isteği doğrultusunda muhasebe işlemlerinde belirli bir oranda indirim anlaşması yapacağımızı ve muhasebeci arkadaşla bu hizmeti yürütebileceğimizi taahhüt ediyoruz” diye konuştu. 
“VİZELERLE İLGİLİ ÇALIŞMA YAPACAĞIZ”
Çalış, “Üniversitede okuyan üyelerimizin çocuklarına verilen mevcut burs imkanlarını daha da genişleterek, sürdürmeyi planlıyoruz. Ayrıca önemli bir sorun olan yurt temini konusunda da bütün çocuklarımız için ciddi gayretler sarf ederek, bu konudaki sorunlarının çözümü için elimizden gelen her türlü imkanları sağlayacağız. Taksi ruhsatlarının vize sürelerinin uzatılmasıyla ilgili yeni bir çalışma başlatmayı planlıyoruz. Çünkü başında da söylediğimiz gibi esnafımızın ekonomi ve zaman kaybına uğramasına hiç tahammülümüz yok. Bunun için bu vize sürelerinin en az 3 yıla çıkarılmasıyla ilgili yerel yönetimlerle işbirliği yaparak, bu sorunu çözeceğiz” dedi.
“FEDERASYONLA ÇALIŞMA YAPACAĞIZ”
Çalış, “Toplu araç yenilenmesiyle ilgili olarak mevcut otomotiv sektörleriyle ve finans kuruluşlarıyla görüşmeler yaparak, hem toplu alımlarda indirim sağlamayı hem de düşük faiz oranlarıyla kredi imkanlarının esnaflarımıza sunulması konusunda çalışmalar yapacağız. Ayrıca Federasyonumuz aracılığıyla yeni araç alımlarında ödediğimiz yüklü miktardaki Özel Tüketim Vergisi'nin (ÖTV) bir defaya mahsus olmak üzere muaf tutulması yönünde çalışmalarımızı başlatacağız” şeklinde konuştu.
“AVUKATLIK DESTEĞİ VERECEĞİZ”
Henüz yönetimde olmamalarına rağmen geçtiğimiz günlerde Serik ve Tosmur’da ölümlü trafik kazasına karışan iki oda üyesinin savunmaları için avukat desteği sağladıklarını belirten Çalış, “Yönetime geldiğimiz taktirde bir hukuk danışmanlığı bölümü oluşturarak esnafımızın her türlü mağduriyetlerinin giderilmesi için kendilerine avukat desteği vereceğiz. Bir kere bizim için en önemli hususlardan birisi de resmi kurum ve kuruluşlarla münasebetlerimizi planlı bir şekilde yürüterek, bu kurum ve kuruluşlardan problemsiz bir şekilde esnafımızın sorunlarının çözümü konusunda destek isteyeceğiz” dedi.
“TANITIMLA KALKINDIRACAĞIZ”
“Seyahat acenteleri ve tur operatörleriyle işbirliği yaparak, ticari taksileri kataloglara koyacağız” diyen Çalış, bu projesinin ayrıntılarını ise şu şekilde açıkladı: “Esnafımızın ekonomisini güçlendireceğiz. Alanya Yabancılar Meclisi Başkanı Abdullah Karaoğlu ve Türk-Alman Dostluk Derneği Başkanı Fahri Yiğit hazırladığı iki projeyle ilgili bilgi verdi. 4 yıllık çalışma programımız içerisinde yer alan iki önemli projeyle ilgili Karaoğlu ve Yiğit ile projeler hakkında görüş alışverişinde bulunduk. Projeyi irdelerken genel olarak karşılaşılan sorunları dinledik. Bu iki projenin uygulanması ve hayata geçirilmesi durumunda hem bölgemize gelen turistlerin daha rahat ve güvenli bir şekilde ticari taksilerimizi kullanabileceklerini hem de taksici esnafına ciddi bir ekonomik katkı sağlayacağını belirttiler. Özellikle seyahat acentelerinin kataloguna ticari taksinin konulması ve her sezon başı seyahat acentelerinin üst düzey yetkilileriyle yapılacak toplantıda taksici esnafıyla çalışan rehber arkadaşları bir araya getirerek, kaynaştırılması sağlanması hususunun da kendileri tarafından dikkat çekici bir husus olduğu vurgulandı. Turizmle ilgili esnafa ekonomik katkı sağlayabilecek ve hatta eğitimine katkı sağlayabilecek her türlü çalışma hususunda destek verebileceklerini ifade ettiler. Yine Alanya’mıza turist getiren en büyük firmalardan birisi olan DETUR yetkilileriyle yapmış olduğumuz görüşmede de bir prensip anlaşmasına varmış bulunmaktayız. 15 Ocak'tan sonra seçimi kazandığımız takdirde katalog çalışmalarına hız vererek, sezona yetiştirilmesi konusunda birlikte çalışabileceğimizi beyan ettiler.”
“GPRS SİSTEMİ DONATACAĞIZ”
Esnafının güven altında çalışmasının en önemli görevleri olduğunu ifade eden Çalış, “Taksici arkadaşlarım olarak riskli bir meslek grubuyuz. Hiç bir hayati güvencemiz bulunmamaktadır. Geçmiş yıllarda da birçok esnaf arkadaşımız gasp edilmiş, darp edilmiş ve bazı üye arkadaşlarımız yaşamını yitirmiştir. Onlara Allah'tan rahmet diliyorum. Geride kalan arkadaşlarımızın bu tür sorunlarla karşılaşmaması için ya da karşılaştığı taktirde acil çözüm veya acil yardım ulaştırılması için araçların yeni bir güvenlik sistemiyle donatılması hususunda çalışmalar başlatarak, sizlerin 12 ay süresince rahat, güvenli ve huzurlu bir şekilde para kazanmanızı sağlamanızı amaçlıyoruz. Tüm ticari taksileri GPRS sistemiyle donatmayı planlıyoruz” dedi. 
“ÜCRETSİZ MUAYNE OLACAKLAR”
Alanya Belediyesi ve Hal Derneği yönetiminin görüş ve destekleriyle Toptancı Hali içersinde kamyoncu esnafı için bir irtibat bürosu açacaklarını dile getiren Çalış, “Buna ilave olarak tüm esnafımızın yararlanabileceği bir akaryakıt indirimi konusunda da ilçemizde hizmet veren akaryakıt istasyonu yetkilileriyle görüşerek, böyle bir imkanı da üyelerimize sunmayı planlıyoruz. Alanya'da bulunan özel sağlık kuruluşlarıyla görüşmeler yaparak, üyelerimizin sağlık hizmeti alması durumunda kendilerine mutabakata varacağımız oranda sağlık hizmetlerinde bir indirim anlaşması yapacağız. Bu indirimin üyelerimizin birinci derecede yakınlarını da kapsamasını ve onlarında bu hizmetten yararlanmasını amaçlıyoruz” dedi.
“KAZANAN ODAMIZ OLSUN”
Çalış, “Yarın odamızın seçimi var. Bu seçimin öncelikle Alanya Şoförler Odası, üyelerimiz ve Alanya’mıza hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. Sonuçta bu bir yarıştır. Bu bayrak yarışında herkes hizmet etmek için yola çıkıyor. Kongrenin sağduyulu bir şekilde yapılmasını temenni ediyorum. Kazanan Alanyalı şoför, taksici ve kamyoncu esnafımız olsun. Esnaf arkadaşlarım kongrede bana destek verirlerse, seçimden sonra ilk ziyaretimizi bize oy vermeyen arkadaşlarımıza yapacağız. Görev süremde eşit hizmet ve adil yönetim anlayışıyla onlara da hizmet edeceğim. O bana oy verdi, onu kayırayım, o oy vermedi diyerek elimin tersiyle hiç bir üyeyi iteklemeyeceğim. Oda başkanımız ve rakibim Ali Akkaya'ya da seçimlerde başarılar diliyorum” dedi. 


DİM WEB TV UYGULAMASINI İNDİRDİNİZ Mİ?

Haberleri ve canlı yayınları ile gündemi belirleyen
Alanya'nın yeni nesil televizyonu DİM WEB TV izlemek artık çok kolay. 

Samsung, LG vb android telefonlar için Google Play Store'dan
iPhone telefonlar, iPad ve iPod'lar için AppStore'dan indirebilirsiniz.
İyi Seyirler.


banner355
Son Güncelleme: 27.12.2012 16:03
Anahtar Kelimeler:
çalış içini döktü
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat!. Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner452

banner457

banner449

English Russian

banner459

banner381

banner344

banner386

banner349