Biz sezona hazırız

YÖNETİMİN ciddi anlamda bir yükün altında olduğu düşünüldüğünde ve kongreden yapılan açıklamaları da birbirine eklediğimizde, temsilcimiz Aytemiz Alanyaspor'un Süper Lig'deki 2'nci yılında lige tutunması ciddi, bir o kadar da başarılı bir çalışmanın parçası olduğunu hepimiz ama hepimiz ayakta alkışlıyoruz. Bu süreçte emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Kimin neyi tartıştığı değil, kimin nasıl başardığı birinci söylemimizdir. Kongre sonucunda yeni yönetimde değişiklik olması sürpriz oldu mu bilinmez ama yeni isimlerin de katılması bir o kadar da tecrübe kazanan yönetimin Paşaoğlu'nun ayrılması ile nasıl bir ivme kazanır sorusu da akıllarda kaldığı gerçeği ise umarız yeni yapılanmada kaldığı yerden devam eder. 

Sayın Çavuşoğlu, ekibini yenileyerek bu yola gönülden devam ediyor. Bütçedeki gelirler hiç de iç açıcı değil! Futbol kendi kuralları içerisinde Anadolu'da  global olmayı bırakın hala günü kurtarmak ile meşgul olmanın cezasını şehirlerin armasının çektiği gerçeğini unutmamalıyız. Bir çok kulübün mazisi ile birlikte yok olduğu düşünüldüğünde Türk futbol takımlarını artan kurlar ve transferlerin Euro ve Dolar üzerinden olması kulüpleri altından kalmayacak zorluklara ittiği ayrı bir gerçek. Bizi bekleyen zor günlerin içerisinde daha güzel şeyleri konuşmak ve paylaşmak kendi vicdanımızda takım yönetmenin zorluğunu da düşündüğümüzde  yeni  sezonun içsel mimarlığını sportif direktörlüğünün tekrar getirilmesinin kulübe faydalı olacağı kanısındayız. Futbol şubesini yöneten kişilerin işine bundan önce ve bundan sonra da müdahale edilmemeli. Alt yapıya ciddi anlamda değer verilirken, futbol adına kim kimi nasıl kazanırım değil, doğruya nasıl gideriz yöntemi tercih edilmelidir. Bu borç  iyi bir yapılanma ile nasıl olsa ödenir diyebilecek kadar  güven duyulan bir yönetim var. Kimsenin aday dahi olmadığı bir kongreden çıkan net sonuç şudur: Sayın Çavuşoğlu kaldığı yerden devam edecek ve yarım kalan projelerini de hayata geçirecektir diye düşünüyoruz.
Önümüzdeki seçimde ne olur bilinmez ancak sayın bakanın tüm çabaları Alanyaspor'dan yana olduğu gerçeği asla tartışılamaz. 2018-2019 sezonunda tüm dinamikler dahil Alanyaspor'u asla yalnız bırakmamalıdırlar. Yeni yönetim teknik kadro ile kaldığı yerden devam kararı alması ise Mesut hocaya verilen en büyük ödül olarak algılamaktayız! Umarız Mesut Hoca kendisine karşı duyulan güveni asla hovardaca harcamamalıdır. Sezon başında düşen bir takım yok! Yeni bir yönetim ve yeni bir takım. Geldiği günden bugüne geçen sürede düşme potasında olan bir takım yok! Yani takımı kurtaracak değil takıma ivme kazandırmanın yanı sıra hedef koyacak bir kadro yapacağına da herkes gibi biz de inanıyoruz. Kaldığı yerden daha yukarılara taşıyacak yeni başarılara bizi götürecek bir Mesut hocayı da dört gözle bekliyoruz. Teknik direktörlük hayatında bugüne kadar Süper Lig'de en başarılı olduğu konunun dışında fazla bir başarının olmaması da yeni yönetim kendisine duyduğu güven ile kendi geleceği için bir fırsat olarak gördüğümüz bu sezon yapılanmasının da başarılar ile dolu bir dönem olmasını gönülden beklemekteyiz..
Süper Lig'in kendi yapısını iyice incelersek; ne yazık ki sezon başında yapılan yanlışlıkları sezon içerisinde yaşanılan yanlışlıklar ile birlikte düşündüğümüzde teknik ekiplerin hatalarını hem taraftarlar hem de yönetimler asla affetmiyorlar. Realite, ciddi anlamda futbolun önemli ve vazgeçilmez  bir parçası haline gelirken de teknik konuların hataya yer bırakmayacağı gerçeği sportif başarının tek başına olamayacağı gerçeğini de içinde barındırıyor. Gidenlerin ve gelenlerin yanı sıra hazır bir takımın yerine yeni bir takımın hazırlanacağı düşünüldüğünde Mesut hocaya  tanınan bu güven duygusunun kendisinin de bunu yansıtacağından da asla kuşku duymuyoruz. Çıktıkları bu yolda hem yönetime hemde teknik ekibe başarılar diliyoruz. Tüm Alanya halkından Alanyaspor'a geçen sezon verdikleri tribün desteğini yanı sıra ekonomik anlamda da kulüplerinin yanında olmasını bekliyoruz. Futbol bir oyun ise biz bu oyunun parçasıyız. Kimimiz tepeden aşağıya doğru bir futbol topu yuvarlarız gol olmaz, kimimiz aşağıdan tepeye şut atarız aut olur; ancak kaleye atılan bir gol gönüllerdeki yarayı siler atar. Hazır bir sezondan geriye kalan mutlulukları besleyerek değil, yeni mutlulukların yaşanacağı bir sezon dileği ile. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Fahrettin DUMAN
Fahrettin DUMAN - 8 ay Önce

Diline yüreğine sağlık birader.

banner517

banner516

banner470

banner452

banner449

banner518

banner481

banner472

banner479