Başka Alanya yok!

OKUYUCU sipariş veriyor: "Antalya ve Alanya siyasetinde birbirine dargın olan, dargın olmanın da ötesinde kanlı bıçaklı olan, birbirlerini bulsalar bir kaşık suda boğacak olan isimleri yazıp şöyle okkalı bir analiz yapsan da sabah çayımızı yudumlarken zevkle okusak."

 

"Kimler mesela?" diyorum, "Sen bilirsin onları. Bilip de söylemediklerinin kırıntısını yazsan bize yeter" diyor, hınzır bir gülümsemeyle.

 

Antalya siyasetinden kastı, Alanya'nın gururu olan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Alanya'ya önemli projeleri kazandıran Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel arasında olduğu iddia edilen sürtüşme.

 

Bakan Çavuşoğlu'nun Alanya, Antalya ve tüm ülkeye yaptığı hizmetler ortada. Bazen bir günde 3 ülkeye birden gidip diplomasi yeteneği ile ilişkileri onaran, bulduğu her fırsatta doğup büyüdüğü topraklara gelip hemşerileriyle buluşan, Alanya'nın bir dediğini hiçbir zaman iki etmeyen Bakan Çavuşoğlu, iddia ediyorum şu an AKP Genel Merkezi'nde teşkilatçılığı en iyi bilen isimlerin başında geliyor.

 

Bu nedenle, Bakan Çavuşoğlu'nun Başkan Türel'le arasında sorun olsa bile sırf kurucusu olduğu partisi zarar görmesin diye bunu kamuoyuna aksettirmeyeceği aşikâr.

 

Geride kalan 3,5 yılda Alanya'ya katlı kavşak, toptancı hali, hasta bakım evi, aşevi, milyonlarca liralık altyapı hizmeti gibi dev projeler kazandıran Menderes Türel'in de parti içi hiyerarşi gereği kendisini Bakan Çavuşoğlu'nun üzerinde göstermeyeceği, böyle bir çaba içerisine girmeyeceği, O'nunla sürtüşme yaşamak için özel bir çaba göstermeyeceği de aşikâr.

 

Sözünü verdiği tüm hizmet ve projeleri kısa sürede hayata geçiren, seçim kitapçığında yer alan tüm vaatlerini birer ikişer uygulayıp bitiren, Alanya'nın en önemli sorunu olan Katı Atık Tesisi'nin temelini atmak için gün sayan Başkan Türel, altyapıdan üstyapıya, sağlıktan sanata tüm alanlarda Alanya'ya hizmet etmeyi sürdürüyor.

 

İddia ediyorum, Başkan Türel zamanında Alanya'ya yapılan ve yapılacak olan hizmetler, parasal anlamda belki cumhuriyet tarihinde tüm Alanya Belediye Başkanları'nın yaptığı hizmetlerin toplamından daha fazladır.

 

Geride kalan görev süresinde Antalya'nın çehresini değiştiren, özellikle Alanya ve Manavgat'ta da yapılan katlı kavşak projeleriyle, bir turizm memleketi olan Alanya ve Antalya'nın trafiğini büyük ölçüde rahatlatarak turizmin ve dolayısıyla ticaretin önünü açan Başkan Türel'i yıpratma kampanyaları emin olun başarılı olmayacak, her zaman olduğu gibi yine duvara toslayacaktır.

 

"Antalya'ya iyi gelecek" sloganıyla yola çıkan Başkan Türel'in Alanya'daki temsilcisi konumunda olan Büyükşehir Koordinatörü Hüseyin Güney'in halkla olan diyalogu, özellikle muhtarlarla olan sıcak teması da Antalya'nın en önemli ilçelerinin başında gelen Alanya açısından büyük bir şanstır.

 

2014'te olduğu gibi 2019'da da AKP'nin Alanya'daki en güçlü "Belediye Başkan Adayı" bugün itibariyle yine Güney'den başkası değildir.

 

Sosyal medya kanalıyla hem Türel'i, hem Güney'i, dolayısıyla Büyükşehir'i eleştirenlerin geçmiş paylaşımlarına bakın, başka siyasi görüşlerde olduklarını, ortaya konulan başarıyı hazmedemedikleri için Büyükşehir'e savaş açtıklarını hemen fark edersiniz.

 

"Beni işe almadı" diyen...
"Bana ihale vermedi" diyen...
"Türel'e vurayım ki başkalarına yaranayım" diyen...

 

Kısacası aklınıza art niyetli, kötü düşünceli hangi kumpas odakları geliyorsa, Türel'in, Güney'in, dolayısıyla Büyükşehir'in karşısındadır.

 

Sorun "hizmet alamama" değil, "rant" kavgasıdır.

 

Halbuki, bir sonraki yerel seçimde Alanya'nın da oylarına ihtiyacı olduğu için Alanya'ya hizmet getirmek durumunda olan, bunu da geride kalan son 3,5 yılda zaten ziyadesiyle yapan Başkan Türel'i yıpratmak yerine hizmet istemesini bilsek, önüne proje koysak, "Biz şu şu hizmetleri istiyoruz" desek, emin olun bundan hem Alanya'da yaşayan bizler kârlı çıkarız, hem de Alanya'nın büyümesi, daha fazla yerli ve yabancı turist çekiyor olmasının önünün açılmasıyla Türkiye kârlı çıkar.

 

Hem Alanya'nın gözbebeği "Sayın Bakan" Mevlüt Çavuşoğlu'nu, hem Başkan Türel'i, hem Koordinatör Güney'i kapalı kapılar ardında eleştirmek, şeytani planlar hazırlayıp yıpratma kampanyaları başlatmak sadece bu sinsi planları yapanların işine yarar, kaybedense hep Alanya olur.

 

Nasıl ki göreve geldiği günden beri, Kestel'deki 10 yıllık yerel yöneticilik bilgisini güçlü bir yönetim ekibiyle Alanya'ya hizmet için kullanan Belediye Başkanı Adem Murat Yücel bu şehrin yetiştirdiği, bu şehre hizmet için elini taşın altına koyduğu bir değerse, 140 kilometre uzakta da olsa her anlamda bu şehrin daha da büyümesi için sürekli proje üreten Başkan Türel'e de sahip çıkmalı, sinsi ve şeytani planlarla O'nu yıpratmaya çalışanlara en önce biz engel olmalıyız.

 

Çünkü...
Bir Alanya'mız var...

 

Çünkü...
Başka Alanya yok! 

 

YORUM EKLE

banner470

banner477

banner452

banner449

English Russian

banner481

banner472

banner381

banner479

banner386