Bakan Çavuşoğlu KGK'nın dev zirvesinde konuştu: İsrail’e AA kınaması

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde, kurucu genel başkanlığını duayen gazeteci Mehmet Ali Dim’in üstlendiği Küresel Gazeteciler Konseyi’nin (KGK) dev zirvesine katılan Alanyalı Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Hakkari ve Suriye'de 4 askerin şehit edilmesiyle ilgili yaptığı açıklamada, "Şehitlerimizin kanını hiçbir zaman yerde bırakmadık. Bunun da hesabını soracağız" dedi

BAKAN Çavuşoğlu, twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Hakkari'de ve Suriye'de PKK/YPG'li teröristlerin kalleş saldırıları sonucu şehit olan kahraman askerlerimize Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Şehitlerimizin kanını hiçbir zaman yerde bırakmadık. Bunun da hesabını soracağız" dedi.

AA’YA GEÇMİŞ OLSUN MESAJI
Bakan Çavuşoğlu ayrıca İsrail'in,  Gazze'de Anadolu Ajansı ofisinin de bulunduğu binayı vurmasıyla ilgili ise, "Gazze'deki Anadolu Ajansı binasının hedef alınması İsrail saldırganlığının yeni göstergesi. İsrail'in uyguladığı şiddet insanlığa karşı suçtur. Bu saldırıdan İsrail kadar onu cesaretlendirenler de sorumludur. Dünyada tek kalsak bile Filistin davasını sonuna kadar savunacağız" ifadelerini kullandı. Bakan Çavuşoğlu ayrıca Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ile birlikte Anadolu Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Şenol Kazancı'yı arayarak, İsrail ordusunun düzenlediği hava saldırısında Anadolu Ajansı ofisinin de bulunduğu binayı vurması dolayısıyla geçmiş olsun dileğinde bulundu.

YORUM EKLE

banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472