banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479

Özgürlük ve bağlılığı bir arada yaşamak isteyenlerden misiniz?

Eğer bekârsanız ve de "özgürseniz", içinde bulunduğunuz bağımsızlık duygusu hoşunuza gidebilir fakat sonrasında bu his yerini kendinizi yalnız hissetmenize ve biriyle beraber olma isteğine bırakabilir. İşte, tam da bu noktada iyi düşünmenizde fayda var

AŞK-İLİŞKİLER 13.08.2014, 17:05 13.08.2014, 16:06
 Özgürlük ve bağlılığı bir arada yaşamak isteyenlerden misiniz?
banner404
BİR birliktelik yaşamadan önce ayrılığı düşünüyor ya da bir evlilik yaşamadan önce boşanmayı düşünüyorsanız, bu aslında sizin korkularınızın da bir göstergesidir. Oysa özgürlük ve bağlılığı bir arada yaşayabilirsiniz. Temelinde saygı, adalet, dürüstlük ve güven olan bir ilişki yaşadığınızda da hem özgürlüğü tadabilir hem de aitlik duygunuzu tatmin edebilirsiniz. Ama yine de bekâr olmanın ve bekâr kalmanın artı ve eksilerini iyi düşünmenizde fayda var. Sonuçta terazinin iki kefesini tartmak size kalıyor! İşte, bekârlığın artı ve eksileri:
BEKAR OLMANIN ARTILARI NELERDİR? 
1- Kendinizi keşfetmek ve geliştirmek, yani kendiniz olmak için yeterli özgürlüğe sahipsinizdir. 
2- Fedakârlık yapmak zorunda kalmazsınız. İstediğinizi yapabilirsiniz. Örneğin; dans dersleri alabilir, İspanyolca öğrenebilir, evinizde kedi ya da köpek besleyebilirsiniz. Ayrıca geride bırakacağınız hiçbir şeyiniz de yoktur. İstediğinizde yeni bir ev, yeni bir iş seçebilir ve farklı bir şehirde yaşamayı bile düşünebilirsiniz. 
3- Başka birinde mutluluğu aramak yerine kendi kendinizle mutluluğu elde etmeyi öğrenirsiniz. 
4- Çok yönlü ve özgür olabilirsiniz. Her anlamda tam bir donanıma sahip olmak, tek başına rahat bir yaşam sürebilmek ve ayaklarınızın üzerinde dimdik durmak ilerde yaşayacağınız ilişkilerinizi olumlu yönde etkileyecektir. 
5- Mali konularda daha fazla söz hakkına sahipsinizdir. Nereden alışveriş yaptığınız ya da yüksek bir fiyata aldığınız ayakkabı için hesap vermek zorunda değilsinizdir. 
6- Her erkekte olan horlama, yorganı çekme, tıraş takımlarını lavaboda bırakma gibi sinir bozucu durumlarla karşı karşıya kalmazsınız. 
7- Kız arkadaşlarınıza ve ailenize daha fazla vakit ayırabilirsiniz. İhmal ettiğiniz ve size destek olan kişilerle ilişkilerinizi düzene sokma şansınız da olur. 
8- Dışarıya rahatlıkla çıkabilir ve yeni insanlarla tanışabilirsiniz. Bunun içine olası erkek arkadaşlarınızı da ekleyebilirsiniz. 
9- Eve geldiğinizde yemek yapmak, çamaşır yıkamak, evi toplamak gibi zorunluluklarınız olmaz. İstediğiniz zaman bunları yapabilirsiniz. Üstelik en önemlisi gömlek ütülemekten artık yorgun düşmezsiniz. 
Yorumlar (0)