banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479

İlişkinize format atın

İlişkide zaman içinde sevme biçimi değişince bazen aldatma, bazen de ayrılıklar yaşanabiliyor. Ama bazı kötü alışkanlıkları kapı dışarı ederek aradaki romansı yeniden yakalamak mümkün… İşte, aşkınızı tazelemek için 3 püf nokta

AŞK-İLİŞKİLER 13.08.2014, 17:03 13.08.2014, 16:04
 İlişkinize format atın
banner404
KİM eşine tanıdığı ilk günkü kadar âşık olduğunu söylese fena halde yalan söylediğinden şüpheleniyoruz. Hepimiz kendi hayatımızdan yola çıkarak az çok biliyoruz ki geçen zaman, ilişkilerde yıpranma, rutine girme sürecini getiriyor. Ama inanıyoruz ki bazı şeyleri pozitif yönde değiştirme gücümüz her zaman var. İlişkide zaman içinde sevme biçimi değişince bazen aldatma, bazen de ayrılıklar yaşanabiliyor. Ama bazı kötü alışkanlıkları kapı dışarı ederek aradaki romansı yeniden yakalamak mümkün. İşte, aşkı tazelemenin 3 yolu:
1. RUTİNİN DIŞINA ÇIKIN 
Bunun için illa ki paraşüt dalışı yapmanız gerekmiyor. Ama uygulanabilir rutin kırıcı yolları denemelisiniz. Yeni restoranlara giderek, farklı arkadaşlarla sosyalleşerek ya da daha basiti yatağın diğer tarafında yatmaya başlayarak hayatınızda ve ilişkinizde değişiklik yapabilirsiniz. Çünkü rutinin dışına çıkmayan bir ilişkide aşkın ölmesi çok olasıdır. 
2. BİRBİRİNİZE ODAKLANMAYA ÇALIŞIN
Araştırmalar, akıllı telefonların hayatımızı kesintiye uğrattığını, dikkatimizi sürekli başka yere yönlendirdiğini, diğer insanlarla iletişim kurmayı engellediğini gösteriyor. Oysa ufacık bir dokunuş bile iki insanı birbirine daha yakın hale getirir. Mümkün olan her anı değerlendirerek eşinize dokunmayı ihmal etmeyin. Yürürken parmaklarınızla sırtına dokunmak bile kaybettiğiniz şeyleri geri getirmek için iyi bir başlangıç olabilir. 
3.  ÖVMEKTEN ÇEKİNMEYİN 
Eşinize değer verme yolları arayın. Her gün onun pozitif bir özelliğini fark etmeye çalışın. Onu övmekten çekinmeyin. Göreceksiniz, o da sizin her yaptığınıza müteşekkir olduğunu göstermeye ve sizi takdir etmeye başlayacaktır. 

Yorumlar (0)