Yargıtay’dan dönen davada 5 tutuklama

Antalya'da Savarona Yatı'na yönelik fuhuş operasyonunda daha önce beraat eden 1'i kadın 5 sanık, Yargıtay'ın kararı bozması sonrasında yeniden yargılama sonucu, 3 ile 13 yıl arasında değişen hapis cezalarına mahkum oldu

Yargıtay’dan dönen davada 5 tutuklama
banner404
ANTALYA İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, 28 Eylül 2010 tarihinde Göcek'te demirli Savarona Yatı'na baskın düzenledi. Baskında, fuhuş için yurt dışından getirildiği öne sürülen, bir bölümü 18 yaşından küçük 13 kadın gözaltına alındı. 13 kadın sınır dışı edildi. Gözaltına alınanlardan Kazak işadamı Tevfik A. ile Gündüz A., Musa Ç., Erkan A., Hülya E. ve Rus uyruklu Erdar B. tutuklanırken, Ekaterine M., Kemal T., Ebubekir Sıddık T. ve Veysi A.'nın tutuksuz yargılanmasına karar verildi. Antalya 3'ncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde sanıklar hakkında açılan davanın ilk 2 duruşmasında, Musa Ç. ve Gündüz A. dışındaki tutuklular tahliye edildi. 

DÖRDÜNCÜ DURUŞMADA KARAR ÇIKTI

Haklarında 3- 27 yıl arasında hapis cezası istenen 2'si tutuklu 10 sanıkla ilgili davanın 4'üncü duruşmasında sanıklardan Kemal T., "Ben şoförüm. İşim gereği bir yerden aldığım müşteriyi diğer yere transfer ederim. Böyle bir şeyle yargılanmayı kabul edemem" dedi. Tevfik A.'nın avukatları da beraat kararı verilmesini istedi. Son sözü sorulan Tevfik A., "Adalete güveniyorum" dedi. Mahkeme heyeti, 'insan ticareti', 'fuhuş yaptırmak', 'örgüt kurmak' suçlarından 10 sanığın beraatına karar verdi. Sanıklardan Musa Ç., Gündüz A., Kemal T. ve Erkan A., 'Fuhşa aracılık yapmak, fuhuş için yer temin etmek' ve 'fuhuşa teşvik etmek' suçlamalarından 1'er yıl hapis cezasına ve 8'er bin lira para cezasına mahkum edildi. Mahkeme, bu cezalarla ilgili hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verdi. Ayrıca tutuklu sanıklar Gündüz A. ile Musa Ç. de tahliye edildi.  
Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2016, 01:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472