banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479

Turistler şaştı kaldı

Marmaris'te "dur" ihtarına uymayan tur otobüsünün şoförü, polis ekiplerine zor anlar yaşattı. Şoförün savunması da şaşkına çevirdi

SONDAKİKA 14.08.2014, 00:24 13.08.2014, 23:28
Turistler şaştı kaldı
banner404
MARMARİS'te "dur" ihtarına uymayan tur otobüsünün şoförü, polis ekiplerine zor anlar yaşattı. Şoförün savunması da şaşkına çevirdi.
Polis ekibi, ilçe merkezinde trafiği aksattığı gerekçesiyle bir  acenteye ait tur otobüsünün şoförü Hasan G'yi uyarmak istedi.  İddiaya göre, uyarıyı dikkate almayan otobüs şoförü yoluna devam etti. Mustafa Muğlalı Caddesi'nde "dur" ihtarına da uymayan tur otobüsü  şoförü ile trafik ekipleri arasında kovalamaca yaşandı. Başka ekiplerin de  bölgeye sevk edilmesiyle Rus turistlerin bulunduğu tur otobüsü, kısa bir süre  sonra durduruldu. Sürekli itirazlarda bulunan Hasan G, polis ekiplerine zor anlar  yaşattı. Bunun üzerine Hasan G, araçtan indirildi, direksiyona geçen polis aracı  güvenli bir yere park etti. Bu sırada araçta bulunan ve şaşkınlık yaşayan  turistler de otobüsten indi. Tur rehberinin durumu anlatması üzerine turistler,  yeniden otobüse bindi. 
Evraklarında bir eksiklik tespit edilemeyen Hasan G'ye, "Polisin 'dur'  ihtarına uymamak", "Araç kullanırken cep telefonuyla konuşmak" ve "Trafiği  tehlikeye düşürmek" suçlarından 332 lira para cezası kesildi, ehliyetinden 40  puanı silindi. 
 
Cezaya itiraz eden Hasan G, gazetecilere yaptığı açıklamada, trafiği  tehlikeye düşürecek bir şey yapmadığını iddia etti. Hasan G, "Polisin arkadan  birkaç kez anons ederek 'dur' ihtarında bulunduğunu duydum ancak park edecek uygun yer olmadığı için devam etmek zorunda kaldım" dedi. 
Yorumlar (0)