Tek taş cinayetinde karar ağırlaştırılmış müebbet

ALANYA’DA garson olarak çalışan Niyazi Uygun'u Alanya-Gazipaşa karayolunun 10'uncu kilometresinde pompalı tüfekle vurarak öldüren ve üzerinden çıkan bin lirayı gasp eden iki zanlı, 43'er yıl ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

Tek taş cinayetinde karar ağırlaştırılmış müebbet
banner404
Edinilen bilgiye göre karar duruşması, Alanya Adliyesi 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görüldü. Tutuklu olarak yargılanmalarına devam edilen Halil Ö. ve Muzaffer D. jandarma eşliğinde duruşma salonuna getirildiler. Niyazi Uygun'un motosikletiyle karşıdan gelirken selektör yaptığını, bu yüzden tartıştıklarını, kavganın büyümesi üzerine öldürdüklerini, Uygun'u öldürdükten sonra ise cüzdanının içinden çıkan bin liranın 500 lirasını aldığını belirterek, "Bu parayla tek taş yüzük aldım ve yılbaşında nişanlıma verdim" dediği öğrenilen Halil Ö. ile kendi payına düşen parayla borçlarını ödediğini söyleyen Muzaffer D. mahkeme tarafından "Kasten Adam Öldürmek ve Yağma" suçlarından ayrı ayrı 43'er yıl ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldılar. Zanlılar tutuklu bulundukları Alanya L Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu'na gönderildiler.

OLAYIN GEÇMİŞİ
Alanya'da restoranda garson olarak çalışan 35 yaşındaki Niyazi Uygun, 28 Aralık 2011'de Gazipaşa ilçesindeki evine gitmek için 07 NCV 28 plakalı motosikletiyle yola çıkmış, saat 03.00 sıralarında Alanya-Gazipaşa Karayolu'nun 10'uncu kilometresinde pompalı tüfekle vurularak öldürülmüştü. Niyazi Uygun'un eve gelmemesi üzerine eşi Ayşe Uygun, saat 04.30 sıralarında Alanya'daki yakınlarına haber vermiş, yol boyunca Uygun'u arayanlar, Aydap Mevkii’nde cesedini bulmuşlardı. Jandarma ekipleri, yaptıkları incelemede Uygun'a av tüfeğiyle 2 el ateş edildiğini tespit etmiş, cinayet ile ilgili soruşturma başlatan jandarma, olayın meydana geldiği bölgedeki baz istasyonuna kaydı düşen bin cep telefonu sinyalini inceledikten sonra, telefon sinyali tespit edilen 2 şüphelinin yaptıkları konuşmalarda cinayete ilişkin pişmanlıklarını paylaştıklarını belirlemişti. Delillerin toplanmasının ardından harekete geçen jandarma, olaydan 146 gün sonra cinayet şüphelileri Halil Ö'yü Kemer ilçesinde komi olarak çalıştığı otelde, Muzaffer D'yi ise Alanya'da kaldığı evde gözaltına almıştı.
İTİRAFLARI KAN DONDURDU
Halil Ö. ve Muzaffer D. cinayeti itiraf etmiş, Halil Ö. ifadesinde, Niyazi Uygun'un motosikletiyle karşıdan gelirken selektör yaptığını, bu yüzden tartıştıklarını, kavganın büyümesi üzerine öldürdüklerini söylerken, Uygun'u öldürdükten sonra cüzdanını aldıklarını, içinden çıkan bin liranın 500 lirasını aldığını belirten Halil Ö., "Bu parayla tek taş yüzük aldım ve yılbaşında nişanlıma verdim" demişti. Uygun'u av tüfeğiyle öldürdüğünü itiraf eden diğer şüpheli Muzaffer D. ise kendi payına düşen parayla borçlarını ödediğini söylemişti. İki zanlı jandarmadaki sorgularının ardından çıkarıldıkları mahkemece tutuklanmışlardı.


Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2013, 00:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner495

banner516

banner470

banner452

banner449

banner518

banner481

banner472

banner479