banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479

Tanker infilak etti

Yoldan çıkan akaryakıt yüklü tankerin devrilerek infilak etmesi sonucu çevredeki araçlarda bulunan 20'si ağır 70 kişi yaralandı. Akaryakıt yüklü tanker infilak etti

SONDAKİKA 22.07.2014, 10:40 22.07.2014, 09:44
Tanker infilak etti
banner404
DİYARBAKIR'IN Lice İlçesi´nde yoldan çıkan akaryakıt yüklü tankerin devrilerek infilak etmesi sonucu çevredeki araçlarda bulunan 20´si ağır 70 kişi yaralandı.Akaryakıt yüklü tanker infilak etti
Diyarbakır´ın Lice İlçesi´nde kontrolden çıkıp devrilen LPG yüklü tankerin infilak etmesiyle alevlerin sıçradığı iki yolcu otobüsü ve hafif ticari araçta bulunan yaklaşık 70 kişi yaralandı. Tamamına yakını vucudunda çeşitli derecede yanıklar oluşan yaralılardan 20´sinin durumunun ağır olduğu belirtildi.
YARALILAR, ASKERİ HELİKOPTERLERLE ÇEVRE İLLERE NAKLEDİLDİ
Kazadan sonra alev topu içerisinde kalan araçlardaki yangın, yaklaşık 2 saat süren çalışmayla kontrol altına alındı. Olayda yaralananlar, askeri helikopterler ve ambulanslarla Diyarbakır başta olmak üzere çevre hastanelere kaldırılarak tedavi altına alındı. Yaralıların büyük bölümünün götürüldüğü Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi´nde acil durum ilan edildi. Gelen yaralılara tedavi etmek için yoğum bakım ünitelerinde ek yataklar açılırken, bazı yaralılar ise ilk müdahalelerinin ardından yanık ünitelerinin bulunduğu Malatya, Batman ve Elazığ´daki hastanelere nakledildi.
AMBULANS UÇAK VE HELİKOPTER TALEBİNDE BULUNULDU
Kazanın ardından Diyarbakır Valiliği´nde ´kriz masası´ oluşturdu. Sağlık Bakanlığı´ndan yaralıların nakli için ambulans uçak ve helikopter talebinde bulunuldu. Bakanlık Ankara´dan iki ambulans uçak gönderdi. Diyarbakır´da yaralıları tedavi etmek için Bingöl, Elazığ ve Elazığ´dan doktorlar takviye olarak Diyarbakır´a sevk edildi. Yetkililer, kazada yaralı sayısının yaklaşık 70 olduğunu ve bunlardan 20´sinin durumunun ağır olduğunu kaydetti.
SÜRÜCÜ PATLAMADAN SANİYELER ÖNCE ARAÇTAN ÇIKARILDI
Devrilen ve daha sonra infilak eden LPG yüklü tankerin sürücüsünün aracın infilak etmesinden hemen önce yoldan geçenler tarafından araç içinden çıkarılarak kurtarıldığı belirtildi. Sürücünün durumunun iyi olduğu ve hastanede tedavi altına alındığı ifade edildi.
Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak ile yardımcısı Fırat Anlı da Dicle Üniversitesi Hastanesi´ne gelerek yaralıların durumları hakkında doktorlardan bilgi aldı.
Yorumlar (0)