Suriyeli aktivist ile gazeteci kızını İstanbul'da katlettiler

Suriyeli muhalif aktivist Orouba Barakat ile gazeteci kızı Halla Barakat, Üsküdar'daki evlerinde canice katledildi. Orouba, Esad'ın katliamlarını dünyaya duyurmuştu

Suriyeli aktivist ile gazeteci kızını İstanbul'da katlettiler
banner404

SAVAŞTAN dolayı  Türkiye'de yaşayan Suriyeli önemli aktivistlerden ve muhalif kimliği ile bilinen Orouba Barakat ve gazeteci kızı Halla Barakat dün akşam saatlerinde  İstanbul  Üsküdar'daki evlerinde bıçaklanarak katledildi. Cinayet bürosu, katillerin anne ve kızını önce boğduğunu daha sonra bıçakladığını belirtti. Katillerin, cesetlerin kokmasını engellemek amacıyla detarjan kullandığı da öğrenildi. Aileyi tanıyanlar katledilen anne ve kızın bir süre önce  Suriye rejimi tarafından tehdit edildiğini öne sürdü.

ESAD'IN KATLİAMLARINI DÜNYAYA DUYURMUŞTU

60 yaşındaki Orouba Barakat,  Suriye'deki cezaevlerinde işkence gören muhaliflerle ilgili çok önemli röportajlara imza atmıştı. Orouba, Esed rejiminin cezaevi katliamlarıyla ilgili çok sayıda belgesel ve röportajı, İngilizce ve Arapça olarak dünyaya duyurmuştu.

Suriye'de iç savaşın ardından  İngiltere'ye giden Orouba Barakat, bir dönem  Birleşik Arap Emirlikleri'nde yaşadıktan sonra  İstanbul'a gelmişti.
GAZETECİ KIZI, BİR DÖNEM TRT İÇİN ÇALIŞMIŞ

Orouba Barakat'ın genç gazeteci kızı Halla Barakat ise, Ortadoğu'ya yönelik haberler yapan  Orient News'te editör olarak çalışıyordu. 22 yaşındaki genç gazetecinin bir dönem TRT için de çalıştığı öğrenildi.

ABLASININ KATLEDİLDİĞİNİ SOSYAL MEDYADAN DUYURDU

Mavi  Marmara gemisinde bulunan Shaaza Barakat, 60 yaşındaki ablası Orouba Barakat ve 22 yaşındaki yeğeni Halla Barakat'ın katledildiğini sosyal medya hesabından duyurdu.
Halla, 2016 Şehir Üniversitesi  Siyaset Bilimi ve Uluslarasi İlişkiler mezunuydu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner470

banner477

banner452

banner449

banner487

banner481

banner472

banner479