banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479

Sosyal medyayı sallayan çocuk

Bonzai kullanırken çektirdiği fotoğrafları, sosyal medyada paylaşan 15 yaşındaki D.K., polis tarafından uyuşturucu operasyonunda gözaltına alındı. 13 suç kaydı bulunan D.K., çıkartıldığı mahkemece, bir süre önce uygulamaya giren ’uyuşturucu kullanımını özendirmek ve uyuşturucu ticareti yapmak’ suçundan tutuklandı

SONDAKİKA 10.08.2014, 14:14 10.08.2014, 13:20
Sosyal medyayı sallayan çocuk
banner404
BURSA’da bonzai kullanırken çektirdiği fotoğrafları, sosyal medyada paylaşan 15 yaşındaki D.K., polis tarafından uyuşturucu operasyonunda gözaltına alındı. 13 suç kaydı bulunan D.K., çıkartıldığı mahkemece, bir süre önce uygulamaya giren ’uyuşturucu kullanımını özendirmek ve uyuşturucu ticareti yapmak’ suçundan tutuklandı.Polis D.K,’nın, 28 Haziran’da Resmi Gazetede yayınlandıktan sonra yürürlüğe giren TCK’nın 190’ıncı Maddesinde ’Uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanılmasını alenen özendiren veya bu nitelikte yayın yapan kişi, 2 yıldan 5 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır’ hükmü kapsamında tutuklandığını söyledi.


Bursa’da, son üç ay içerisinde bonzai kullanan 4 gencin ölümünden sonra Narkotik ekipleri denetimlerini sıklaştırdı. Uyuşturucu ticareti yapıldığı bilinen semtlerden biri olan Merkez Yıldırım İlçesi Meydancık Mahallesi’ne önceki gece, önceden belirlenen 12 eve eş zamanlı operasyon düzenledi. Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şubesi Müdürlüğü ekiplerince yapılan baskında, aralarında hamile iki kadın ve 4 çocuğun da bulunduğu toplam 19 kişi gözaltına alındı. Operasyon kapsamında, evinin kapısı koçbaşı ile kırılarak girildiğini görünce, yatağında uyuma numarası yapan bir çok suçtan hakkında işlem yapılan D.K.’nin yatağının yanında çalışır vaziyette duran bilgisayarı inceleyen polis, D.K.’nın sosyal paylaşım sitesinde, elindeki bonzai paketlerini gösterirken ve uyuşturucuyu kullanırken çekilen fotoğrafları paylaştığını tespit etti.

13 ŞUÇ KAYDI VAR
Getirildiği Emniyet Müdürlüğü’nde, yaşı küçük olmasına rağmen ’uyuşturucu kullanma, uyuşturucu ticareti yapmak, hırsızlık ve yankesicilik’ gibi suçlardan 13 suç kaydı bulunduğu anlaşılan D.K., bu kez, bir süre önce Resmi Gazetede yayınlandıktan sonra yürürlüğe giren TCK’nın 190. Maddesinde ’Uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanılmasını alenen özendiren veya bu nitelikte yayın yapan kişi, iki yıldan beş yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır’ hükmü kapsamında adliyeye çıkartıldı. D.K. sorgulamasının ardından bu suçtan nöbetçi mahkemece tutuklandı. Aynı operasyonda, D.K. ile birlikte adliyeye çıkartılan şüphelilerden9 14’ü tutuklanırken, aralarında hamile kadınların da bulunduğu 5 kişi haftanın belirli günleri polis merkezine imza vermek koşulu ile tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Yorumlar (1)
ardino 5 yıl önce
o katiller karakoldan ciktiginda uyusturucu satmaya devam ederler