banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479

"Seni öldürsem ne olacak"

Yol verme tartışmasına üniversiteli genç de katılınca

SONDAKİKA 18.08.2014, 16:52 18.08.2014, 15:59
"Seni öldürsem ne olacak"
banner404
SOKAĞIN girişe yasak olan tarafından gelen aracın sürücüsü ve yanındaki arkadaşı, önlerine çıkan bir minibüs şoförüyle tartışmaya başladı. İddialara göre iki sürücü tartışırken önünde tartışma yaşanan binanın 4. katında oturan üniversite öğrencisi Orkun T. de bu tartışmaya dahil oldu. 

PENCEREYE SİLAHLA DÖNDÜ
Orkun T., otomobil sürücüsüne "Ters yoldasınız ne artistlik yapıyorsunuz" diye tepki gösterdi. Sürücü ve arkadaşı da, "İçeriye gir sen ne karışıyorsun" diye karşılık verdi. İddialara göre Orkun T. bunun üzerine "Bekleyin" deyip içeri girdi kısa süre sonra elinde tabanca ile pencereye geri çıktı. Orkun T. silahı havaya doğrultup tetiğe iki kere bastı. Olup biteni anlamaya çalışan sürücüyle yanındaki arkadaşı hemen polisi aradı. Kısa süre sonra olay yerine çok sayıda polis ekibi geldi. Polisler eve çıkıp Orkun T.'nin evinden siyah renkli bir tabancayla aşağı indi. Sürücü ve arkadaşı aşağı getirilen tabancanın olayda kullanılan tabanca olmadığını söyleyince, Orkun T. yeniden eve gidip bu kez gümüş renkli bir tabancayı aşağı getirdi. Orkun T. bu sırada elindeki tabancanın gerçek olmadığını göstermek için tetiğe bastı.

"KARŞILIK VERİP SENİ ÖLDÜRSEM NE OLACAK
Polisin yaptığı incelemede üniversiteli gencin kullandığı tabancanın havalı tabanca olduğu anlaşıldı. Sürücü ve arkadaşı ise, karşılarında gördükleri gence tepki gösterdi. İki arkadaş, "Benim ruhsatlı tabancam var. Ben de sana karşılık verip öldürsem ne olacak" dedi. 
Polisler de gence, "Bunu sen polise karşı doğrultsan polis bunu gerçek silah olarak algılar" diye konuştu.
Orkun T. de "Ben Atıcılık Federasyonuna kayıtlı sporcuyum" dedi. Şikayet üzerine Orkun T. gözaltına alınıp polis merkezine götürüldü.
Yorumlar (0)