banner468

Operasyonlar sürüyor! Çok sayıda gözaltı var

Türkiye’nin birçok ilinde dün başlatılan operasyon bugün de devam ediyor

Operasyonlar sürüyor! Çok sayıda gözaltı var

Türkiye’nin birçok ilinde dün başlatılan operasyon bugün de devam ediyor

25 Temmuz 2015 Cumartesi 22:11
Operasyonlar sürüyor! Çok sayıda gözaltı var
banner404
10 ilde terör örgütlerine yönelik başlatılan operasyonda çok sayıda gözaltı var.
İSTANBUL'DA TERÖR OPERASYONU

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne bağlı polis ekipleri, Beyoğlu'nda sabah saatlerinde bir çok adrese helikopter destekli operasyon düzenledi. Yapılan operasyonda çok sayıda kişinin gözaltına alındığı öğrenildi. 

Operasyon Hacı Ahmet Mahallesi Kurtoğlu Caddesi'nde bulunan bir apartmana yapılan baskında bir kişi göz altına alınırken, polis ekiplerinin diğer adreslerdeki aramalarının devam ettiğini öğrenildi. 

Operasyonda gözaltına alınan 4 kişi Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirildikten sonra emniyete götürüldü. 

Soner HASIRCIOĞLU - Hayati KILIÇ - Mehmet İlkay ÖZER - Sinan BİLGİLİ / İSTANBUL, (DHA) 


KONYA'DA 'CANLI BOMBA' İDDİASIYLA BİR KADIN YAKALANDI

KONYA merkezli Ankara ve Manisa'da, terör örgütü IŞİD'a yönelik yapılan operasyonda 1'i kadın 16 kişi gözaltına alındı. Konya'da gözaltına alınanlar arasında bulunan F.K.'nın, IŞİD'in Türkiye'deki canlı bombacısı olarak aranan 3 kadından biri olduğunu iddia edildi. Şüphelilerin, IŞİD'e militan ve lojistik destek sağladığı, dün İstanbul'da gözaltına alınan 'Ebu Hanzala' kod adını kullanan Halis Bayancuk'un da Konya'ya sık sık gelip, örgüte ait mescit ve medreselerde dini sohbetler yapıp, örgüte militan kazandırıldığı iddia edildi. 

Konya Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, 14 Temmuz günü terör örgütü IŞİD'e 'militan ve lojistik destek' sağladığı öne sürülen örgüt üyelerine yönelik operasyon düzenlemiş ve gözaltına alınanlardan 7'si tutuklanmıştı. Operasyonun ikinci dalgası da bugün şafak vakti Konya merkezli Ankara ve Manisa'da eş zamanlı olarak düzenlendi. Konya başta olmak üzere Ankara ve Eskişehir'den gelen Özel Harekat ekipleri eşliğinde 300 polisin katılımıyla önce belirlenen 30 adrese baskın düzenlendi. Baskında 1'i Manisa'da olmak, üzere 1'i kadın 16 kişi gözaltına alındı. 

GRUBUN LİDERİ EL KAİDE'DEN TUTUKLU 

IŞİD terör örgütünün Konya'daki faaliyetlerini sürdüren gruba yönelik yapılan operasyonda şüphelilerin Suriye ve Irak'ta savaşmak için militan kazandırdıkları ve örgüte lojistik destek sağladıklarını öne sürüldü. Grubun liderliğini M.G.'nin yaptığı ve geçen ay Ankara’da terör örgütü El Kaide bağlantısı nedeniyle tutuklandığı öğrenildi. M.G.'nin Konya'da bir kitapevinin bulunduğu ve burada militan kazandırmaya yönelik çalışmalar yürüttüğü ileri sürüldü.

EBU HANZALA, DİNİ SOHBETLERLE MİLİTAN KAZANDIRMIŞ 

Örgütün, kendilerine ait ev, mescit ve medreselerde düzenlediği dini sohbetler sayesinde örgüte militan kazandırdığı iddia edildi. Dün İstanbul'da düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 'Ebu Hanzala' kod adını kullanan Halis Bayancuk'un Konya'ya sık sık gelip, dini sohbetler yapıp, örgüte militan kazandırıldığı iddia edildi. Hanzala’nın en son Ramazan ayında Konya’ya geldiği belirtildi. Ayrıca 'Ebu Hanzala' sohbete gelecek diyerek örgüte kazandırmaya çalıştıkları kişileri davet ettikleri belirtildi. 

CANLI BOMBA OLDUĞU İLERİ SÜRÜLEN KADIN YAKALANDI 

Operasyonun 50 kişiye yönelik düzenlendiği, başta grup lideri M.G. ile birlikte 3 kişinin tutuklu olduğu öğrenildi. Tutuklu olanların da grubu cezaevinden yönelttiği iddia edildi. Gözaltına alınan 16 kişi ve tutuklu olan 3 kişi dışındaki şüphelilerin büyük bir bölümünün Suriye'de olduğu ve bir kısmının ise çıkan çatışmalarda öldürüldüğü belirtildi. Gözaltına alınan şüphelilerin sürekli Suriye ve Irak'a gidip- geldiği öğrenildi. Bugün Konya'daki evinde gözaltına F.K.'nın ise IŞİD'in Türkiye'deki canlı bombacısı olan ve aranan 3 kadından biri olduğunu iddia edildi.

'EYLEM YAPIP PATLATACAĞIZ'

F.K.'nin 2 kardeşinin Suriye'deki çatışmalarda öldüğü belirtildi. Teknik takibe takılan F.K.'nin, kardeşinin itnitamını almak için canlı bomba olarak eylem yapacağı yönünde telefon görüşmesi yaptığı saptandı. F.K.’nın bugünki baskında evinde yapılan aramada örgüte ait doküman bulunmadığı belirtildi. 

Suruç'ta meydana gelen 32 kişinin öldüğü patlamanın hemen ardından eylemi kadın bir canlı bombanın gerçekleştirdiği ileri sürüldüğünde ilk akla gelen kişi, F.K. oldu. 

Gözaltına alınan şüpheliler, sağlık kontrolünden geçirildikten sonra sorgulanmak üzere Terörle Mücadele Şubesi’ne götürüldü.

Hasan DÖNMEZ/KONYA,(DHA) 


DİYARBAKIR VE BATMAN'DA 64 GÖZALTI 

Diyarbakır il ve ilçeleri ile Batman kent merkezinde PKK'ya yönelik düzenlenen operasyonlarda toplam 64 kişi gözaltına alındı. Diyarbakır Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, il merkezi ile Bismil, Ergani, Silvan ve Lice ilçelerinde 90 adrese düzenlenen operasyonlarda toplam 53 kişinin gözaltına alındığı belirtildi. Açıklamada şöyle denildi:

"Diyarbakır'da son dönemlerde meydana gelen güvenlik güçlerine, kamu kurum ve kuruluşlarına yönelik silahlı, bombalı, Molotof bombalı, havai fişekli saldırı eylemlerinin failleri, ilişki içinde oldukları şahısların yakalanması için Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından bugün sabah erken saatlerde il merkezinde 50 adrese eş zamanlı olarak operasyon düzenlendi. Operasyonda 3'ü yaşı küçük olmak üzere 31 kişi Gözaltına alındı. Yakalanan şahısların evlerinde yapılan aramada, 3 adet tabanca, 3 adet Tüfek, 1 kuru sıkı tabanca, 4 şarjör, 60 fişek, 77 kartuş, 2 adet Pala, örgütsel dokuman ve yayınlar ele geçirildi. Terörle mücadele ekiplerinin Bismil, Silvan, Ergani ve Lice ilçelerinde 40 adrese düzenlediği baskınlarda ise 22 kişi gözaltına aldı. Silvan'da gözaltına alınanların evlerinde yapılan aramada 2 adet ruhsatsız av tüfeği ile 2 adet el yapımı patlayıcı ele geçirildi."

BATMAN'DA 11 KİŞİ

Batman'da Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Ekipleri tarafından sabah erken saatlerde PKK'nın şehir yapılanması olan Yurtsever Devrimci Gençlik Hareketi (YDG-H) dönük Beşevler, Sağlık, Pazaryeri, Bağlar ve Halilevler mahallelerinde düzenlediği operasyonlarda yaşları 15-17 arasında değişen 11 kişiyi gözaltına aldı.


AĞRI'DA TERÖR OPERASYONU: 16 KİŞİ GÖZALTINDA

AĞRI'da PKK /KCK ile gençlik örgütü YDG-H'ye yönelik yapılan operasyonda 16 kişi gözaltına alındı.

Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, bugün sabah saatlerinde il merkezi ve ilçelerde PKK terör örgütüne üye oldukları iddia edilen kişilerin evlerine operasyon yaptı. Operasyonda gözaltına alınan 16 kişi, ifadeleri alınmak üzerre Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne götürüldü. 

Öte yandan dün de Iğdır'da 'toplantı ve yürüyüşler kanununa muhalefet ve örgüt propagandası ve üyeliği' suçlarından gözaltına alınan 9 kişiden 6'sı serbest bırakıldı. 3 kişinin ise emniyetteki gözaltı süreleri devam ediyor.

AĞRI, IĞDIR, (DHA) ERZİNCAN'DA TERÖR OPERASYONU:8 GÖZALTI

ERZİNCAN Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan şafak operasyonunda, farklı terör gruplarından olduğu iddia edilen 8 kişi gözaltına alındı.

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, bugün saat 05.00 sıralarında önceden tespit edilen kişilerin evlerine ve bulundukları yerlere eş zamanlı operasyon düzenledi. Yapılan operasyonda farklı gruplardan 8 kişi gözaltına alındı. Emniyete götürülen 8 kişinin sorgusu sürüyor.

Recep DEMİRCİ/ ERZİNCAN, (DHA) 


MANİSA'DA IŞİD OPERASYONU:1 GÖZALTI

KONYA merkezli, terör örgütü IŞİD'e yönelik polis tarafından yapılan operasyonda, Manisa'da da bir kişi gözaltına alındı. 

Manisa İl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Terörle Mücadele ekipleri, Konya İl Emniyet Müdürlüğü tarafından IŞİD mensubu olarak aranan bir kişiyi bu sabah saat 06.00'da düzenlediği operasyonla yakaladı. Bir yakının evinde gözaltına alınan, adı açıklanmayan ve tarım işçisi olarak çalıştığı öğrenilen kişi, Konya İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi. Yakalanan kişinin, geçen yıl Suriye'de IŞİD saflarında çeşitli çatışmalara girdiği öne sürüldü.

Mehmed HAKKI ÖZBAYIR / MANİSA, (DHA)


ADANA'DA TERÖR OPERASYONU: 54 GÖZALTI

ADANA Emniyet Müdürlüğü'nce, PKK terör örgütünün gençlik yapılanması Yurtsever Devrimci Gençlik / Hareketi (YDG/H) ile IŞİD mensuplarına yönelik düzenlenen operasyonda 54 kişi gözaltına alındı.

Adana Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Terörle Mücadele ile Özel Harekat Timleri Şubesi ekipleri, bugün sabaha karşı kentte ikinci operasyon için düğmeye bastı. Dün yapılan operasyonda gözaltına alınan 35 kişinin sorgusu sürerken, bugün sabah başta Gülbahçesi, Dumlupınar ve Dağlıoğlu olmak üzere kentin değişik mahallelerinde çok sayıda eve eş zamanlı baskın düzenlendi. Polis helikopterlerinin de havadan destek verdiği operasyonda YDG/H ve IŞİD mensubu olduğu ileri sürülen 54 kişi gözaltına alındı. Şüpheliler, Adli Tıp Biriminde sağlık kontrolünden geçirildikten sonra emniyet müdürlüğüne götürüldü. 

İki günde yapılan operasyonda gözaltına alınan kişi sayısı ise 89'a yükseldi.

ADIYAMAN'DA 15 KİŞİ GÖZALTINDA

ADIYAMAN'da yol kapatarak ateş yakıp polise taş ve molotof ve attıkları iddiasıyla 15 kişi gözaltına alındı.

Adıyaman'da geçtiğimiz günlerde düzenlenen yasa dışı gösterilerle ilgili güvenlik kamerası görüntülerinden tespit edilen kişilerin adresleri belirlenerek sabah saatlerinde özel harekat polislerinin de katılımıyla eş zamanlı operasyon yapıldı. Operasyonda eylemlerde yol kapatan, kamu malına zarar veren, polise taş ve molotof attıkları öne sürülen isimleri açıklanmayan 15 kişi gözaltına alındı. Adıyaman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirilen şüpheliler, Emniyet Müdürlüğü'ne götürülerek Terörle Mücalede Şubesi'nde sorgulanmaya başlandı.

Mahir ALAN/ADIYAMAN, (DHA)- 


MARDİN VE NUSAYBİN'DE KCK VE YDG-H OPERASYONU: 11 KİŞİ GÖZALTINDA

MARDİN'in Nusaybin ile Siirt merkezde KCK ve PKK'nın Gençlik yapılanması olan YDG-H'ye yönelik düzenlenen operasyonlarda 11 kişi gözaltına alındı. 

Mardin'in Nusaybin ilçesinde Terörle Mücadele ve Özel harekat timleri, yürütülen KCK soruşturması kapsamında sabah saatlerinde bir çok adrese baskın düzenledi. Abdulkadir Paşa, Fırat ve Kışla mahallelerine 5 eve gerçekleştirilen baskında, aralarında kapatılan BDP eski ilçe başkanının da bulunduğu 6 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar, Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.

Gerçekleştirilen operasyonda oğlu ve kızı gözaltına alınan 64 yaşındaki Nezir Yalçın, eve baskın yapan polislerin oğlunu yere yatırarak sırtına bastıklarını iddia ederek, "Bize bunu neden yapıyorlar" diyerek ağladı. Gözaltına alınan kapatılan BDP eski Nusaybin İlçe Başkanı Hasan Bozkurt'un oğlu Nurullah Bozkurt ise, sabah eve gelen özel harekat timlerinin koçbaşı ile evlerinin kapasını kırdığını belirtti. 

Siirt'te de, PKK'nın gençlik yapılanması olan Yurtsever Devrimci Gençlik Hareketi (YDG-H)'ye yönelik gerçekleştirilen operasyon kapsamında bir çok eve baskın düzenlendi. Terörle Mücadele Şubesi ekiplerinde gerçekleştirilen operasyonlarda 5 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar Emniyet Müdürlüğüne götürüldü. 

TUNCELİ'DE PKK OPERASYONU; 5 GÖZALTI 

Tunceli Emniyet Müdürlüğü Terörle Müdacede ve İstihbarat Şube Müdürlüklerinin ortaklaşa düzenlediği operasyonda, önceden belirlenen 5 eve sabah erken saatlerde eş zamanlı olarak operasyon düzenlendi. Operasyonda PKK ile ilişkileri olduğu gerekçesiyle S.Ç, A.V.K, D.A, A.K, C.C. gözaltına alınarak sorgulanmak üzere Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne götürüldü. Gözaltına alınan 5 kişinin evlerinde ve iş yerlerinde yapılan aramalarda bilgisayar hard disklerine ve birçok dökümana da el konulduğu belirtildi.

PKK operasyonu ile gözaltına alınan 5 kişinin örgütün dağ kadrosunun verdiği talimatlar doğrultusunda şehir merkezinde faaliyet yürüterek örgüte malzeme temin ettikleri iddiasıyla gözaltına alındıkları öğrenildi.

Ahmet AKKUŞ- Turan KOYUNCU/ MARDİN- SİİRT,(DHA) 

KOCAELİ'NDE DHKP-C OPERASYONU: 7 GÖZALTI

KOCAELİ Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin terör örgütü IŞİD'e yönelik düzenlediği operasyonda 7 kişi gözaltına aldı.

Kocaeli polisinin dün sabaha karşı İzmit, Gebze, Dilovası ve Çayırova ilçelerinde yaptığı PKK-KCK operasyonunda gözaltına alınan 13 kişiden 9'u adliyeye sevkedildi ve tamamı serbest bırakıldı. Bu sabah il genelinde IŞİD'e yönelik operasyonda da önceden belirlenen adreslere yapılan baskınlarda 7 kişi gözaltına alındı.

Kocaeli Emniyet Müdürlüğü'nden öğlen saatlerinde yapılan açıklamada, "IŞİD terör örgütünün muhtemel eylem ve faaliyetlerinin engellenmesine yönelik" olduğu vurgulanan operasyonda gözaltına alınan 7 kişiden birinin yabancı uyruklu olduğu da belirtildi. Gözaltına alınan 7 kişiyle ilgili soruşturmanın sürdüğü belirtilirken, yabancı uyruklu kişinin hangi ülke vatandaşı olduğu konusunda bilgi verilmedi.

Bu arada Kocaeli polisi dün gece kentin değişik noktalarında genel asayiş uygulaması yaptı. D-100 karayolunda da gerçekleştirilen bu uygulamada yüzlerce araçta arama yapıldı, kimlik kontrolleri gerçekleştirildi. 

İZMİT(Kocaeli) (DHA)- 


ŞANLIURFA'DA PKK'NIN GENÇLİK YAPILANMASINA OPERASYON: 20 GÖZALTI

ŞANLIURFA'da PKK'nın gençlik yapılanması YDG-H üyelerine yönelik kent merkezi, Suruç, Birecik ve Ceylanpınar ilçelerinde 40 adrese düzenlenen eş zamanlı operasyonda 20 kişi gözaltına alındı.

Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri ve özel hareket timleri sabaha karşı zırhlı araçlar eşliğinde kentin değişik mahalleleri ile Suruç, Birecik ve Ceylanpınar ilçelerinde tespit edilen 40 farklı adrese eş zamanlı baskın yaptı. PKK’nın gençlik yapılanması YDG-H üyelerine yönelik düzenlenen operasyonda toplam 20 kişi gözaltına alındı, ev aramalarında çok sayıda örgütsel doküman ele geçirildi. Sağlık kontrolünden geçirilen şüpheliler, Şanlıurfa'ya getirilerek Terörle Mücadele Şubesi'nde sorgulanmayan başlandı.

GÖZALTI SAYISI 30 OLDU 

Şanlıurfa merkez Suruç, Birecik ve Ceylanpınar’da PKK’nın gençlik yapılanması YDG-H üyelerine yönelik gerçekleştirilen operasyonda gözaltı sayısı 30'a yükseldi. Gözaltına alınanlar arasında, Ceylanpınar'da iki polisin şehit edildiği evin sahibi de bulunuyor.

Ceylanpınar İlçesi'nde polis memurları Okan Acar ile Feyyaz Yumuşak’ın şehit edilmesinin ardından başlatılan operasyon kapsamında Ceylanpınar'da bu sabah düzenlenen operasyonlarda Ömer Kılıç, Ayşe Işık, Elif Bozan, Derviş Konur, Berfin Sürer, Yılmaz Altunay, Orhan Can, Uğur Altun, Aslan Bulut, Vedat Fırat, Eyüp Polat, Ömer Aslan, Murat Donuker, Aslan Kahraman, Zülfikar Işık ile polislerin şehit edildiği evin sahibi olan Lütfi Abir gözaltına alındı. 

Suruç ve Birecik'te yapılan operasyonlarda ise 14 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan şüphelilerle birlikte çok sayıda örgütsel doküman da ele geçirildiği bildirildi. 


Ömer ŞULUL/ŞANLIURFA, (DHA)

ANTALYA'DA TERÖR ÖRÜGTÜ OPERASYONU: 13 GÖZALTI

ANTALYA'da terör örgütü Marksist Leninist Komünist Parti'nin (MLKP) alt yapılanması Türkiye ve Kuzey Kürdistan Kurtuluş Örgütü'ne (TKKKÖ) yönelik yapılan operasyonda, 13 kişi gözaltına alındı.

Antalya Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, terör örgütü MLKP'nın alt yapılanması TKKKÖ üyesi olduğu iddia edilen kişilerin kaldığı 13 adrese sabah saatlerinde eşzamanlı operasyon düzenledi. Özel harekat polisinin de destek verdiği baskında, 13 kişi gözaltına alındı. Vatan Caddesi'ndeki Antalya Emniyet Müdürlüğü'ne getirilen şüphelilerin kimlik tespiti ve diğer işlemleri sürüyor.

Polis, aynı örgüte yönelik, geçen ay Muratpaşa İlçesi'nde bir adrese düzenlediği operasyonda, 32 fitil ateşlemeli parça tesirli el yapımı bomba, 5 sapan, çok sayıda bilye, 3 satır ile çok sayıda örgütsel doküman ele geçirilmişti.

Bülent TATOĞULLARI/ANTALYA, (DHA) -

AĞRI'DA TERÖR ÖRGÜTÜ OPERASYONU:16 KİŞİ GÖZALTINDA

AĞRI'da PKK /KCK ile gençlik örgütü YDG-H'ye yönelik yapılan operasyonda 16 kişi gözaltına alındı.

Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, bugün sabah saatlerinde il merkezi ve ilçelerde PKK terör örgütüne üye oldukları iddia edilen kişilerin evlerine operasyon yaptı. Operasyonda gözaltına alınan 16 kişi, ifadeleri alınmak üzerre Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne götürüldü. 

Öte yandan dün de Iğdır'da 'toplantı ve yürüyüşler kanununa muhalefet ve örgüt propagandası ve üyeliği' suçlarından gözaltına alınan 9 kişiden 6'sı serbest bırakıldı. 3 kişinin ise emniyetteki gözaltı süreleri devam ediyor.

AĞRI, IĞDIR, (DHA) 


AYDIN'DA PKK OPERASYONU

AYDIN'da bu sabah birçok adrese polis tarafından düzenlenen eş zamanlı operasyonda, terör örgütü PKK üyesi oldukları öne sürülen 18 kişi gözaltına alındı. 

İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, istihbari çalışmalar sonucu, terör örgütü PKK üyesi oldukları tespit edilen kişilerin evlerine eş zamanlı operasyon düzenledi. Ovaeymir, Osman Yozgatlı ve Telsiztepe mahallelerindeki önceden belirlenen adreslere düzenlenen baskınlarda 18 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanların emniyetteki sorgularının sürdüğü bildirildi.

AİLELER EMNİYET ÖNÜNE GELDİ

Aydın'da terör örgütü PKK üyesi olduğu iddiasıyla gözaltına alınanların yakınları, emniyete akın etti. HDP Aydın İl Eş Başkanı Pınar Akpınar da burada bekleyenlere destek için emniyete geldi. Çevik Kuvvet Polislerinin emniyet önünde beklediği görüldü. 

AMAÇ GÖZDAĞI 

Açıklama yapan HDP İl Eş Başkanı Pınar Akpınar, "Bu ülkede AKP hükümeti savaş çığırtkanlığı yaparak Kürdistan'ın her tarafında bomba yağdırıyor. Türkiye'nin dört bir yanında da yaklaşık 600'e yakın insanımız gözaltına alındı. Aydın'da arkadaşlarımızın gözaltına alınmasının nedeni, sözde akşam ankesörlü bir telefondan gelen ihbara göre bu kişilerin polise ve jandarmaya taş atacağı bilgisi. Bundan dolayı evler basılarak arkadaşlarımız gözaltına alındı. Tek suçlama bu. Başka bir suçlama yok. Emniyetin kendi düzmece bir ifadesidir. Arkadaşlarımızı yıldırmak ve 'bakın işte siz burada bir şey yaparsanız sizi gözaltına alıp tutuklarız' gözdağını vermek. Daha önce KCK adı altında yapılan operasyonu şimdi de farklı bir isimle yapıyorlar" diye konuştu.

İLÇELERDEN DE GÖZALTI VAR

18 gözaltının başta kent merkezi olmak üzere Nazilli, İncirliova, Söke, Çine, Didim ve Kuşadası ilçelerinden olduğunu söyleyen Akpınar, "Arkadaşlarımızı sonuna kadar beklemeye devam edeceğiz" dedi.

NAZİLLİ'DE DE 1 IŞİD ÜYESİ GÖZALTINDA

KONYA merkezli polis tarafından terör örgütü IŞİD'e yönelik yapılan operasyonda, Aydın'ın Nazilli İlçesi'nden de 1 kişi gözaltına alındı. 

Nazilli İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Terörle Mücadele ekipleri ile İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, IŞİD mensubu olduğu gerekcesiyle 32 yaşındaki A.S.'nin evine bu sabah 05.00 sıralarında operasyon düzenledi. Gözaltına alınan evli ve iki çocuk babası A.S.'nin hurdacılık yaparak geçimini sağladığı öğrenildi.

Sık sık İstanbul'a gidip geldiği belirtilen A.S.'nin aralıklarla da Suriye'ye giriş çıkış yaptığının tespit edildiği kaydedildi. Gözaltına alınarak İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne götürülen zanlının sorgusunun sürdüğü bildirildi.

Cem ULUCAN-Murat GÜRKAN /AYDIN, (DHA) İZMİR'DE PKK OPERASYONU:8 GÖZALTI

İZMİR'in Menemen ilçesinde terör örgütü PKK'nın gençlik yapılanması YDG-H'ye yönelik operasyonda, biri çocuk 8 kişi gözaltına alınırken, 3 kişinin arandığı belirtildi.

Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, PKK'nın gençlik yapılanması YDG-H'ye yönelik, sabaha karşı Asarlık Mahallesi'nde Özel Harekat Şube polisleri ile havadan helikopterin de destek verdiği operasyon yaptı. Polis önceden belirlenen 22 evde arama yaparken, 1'i çocuk 8 kişi gözaltına alındı. Aramalarda molotof kokteyli, havai fişek, örgüt bayrakları ve Abdullah Öcalan posterleri ele geçirdi. Olayla ilgili 3 kişinin daha arandığı öğrenildi.

Öte yandan dün yine aynı örgüte yönelik operasyonda gözaltına alınan 7 kişiden üçü savcılıkça, dördü de nöbetçi sulh ceza hakimliğince tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı.

Bahri KARATAŞ/İZMİR (DHA) 


HAKKARİ'DE 9 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

HAKKARİ'de polisin yaptığı operasyonlarda aralardında PKK'nın dağ kadrosuna eleman götürdüğü iddia edilen kişilerin de bulunduğu toplam 9 kişi gözaltına alındı. PKK'ya eleman götürmeye çalışan 2 kişi tutuklanırken, diğerlerinin sorgusu sürüyor.

Hakkari Valiliği'nden yapılan açıklamada, Depin Polis Kontrol noktasında durumundan şüphelenilerek durdurulan bir araçta yapılan kontrollerde PKK'nın dağ kadrosuna eleman aktarımı yapan S.D. ve S.S.Ç. ile terör örgütünün kırsal alanına aktarımı yapılan Z.Ç., gözaltına alındı. Z.Ç. ifadesi alındıktan sonra serbest bırakılırken, S.D ve S.S.Ç. ise çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. 

Dün Yüksekova İlçesinde terör örgütünün şehir yapılanmasında sorumlu düzeyde faaliyet yürüten, terör olaylarının planlanmasını ve uygulamasını organize eden ve hakkında yakalama kararı bulunan H.T.'nin de İlçenin Kuruköy Caddesi üzerinde gözaltına alındığı belirtildi.

Valilik, Hakkari merkezde toplumsal olaylarda kamu kurum ve kuruluşlarına ait bina ve araçları yakma, güvenlik güçlerine ve araçlarına yönelik silahlı, el yapımı patlayıcı, molotof kokteyli, havai fişekli, taşlı- sopalı saldırı eylemlerine katıldıkları belirlenen 4'ü yaşı küçük olmak üzere 5 kişi de bugün gözaltına alındığını açıkladı.
Hasan DÖNMEZ/ KONYA,(DHA)

DİM WEB TV UYGULAMASINI İNDİRDİNİZ Mİ?

Haberleri ve canlı yayınları ile gündemi belirleyen
Alanya'nın yeni nesil televizyonu DİM WEB TV izlemek artık çok kolay. 

Samsung, LG vb android telefonlar için Google Play Store'dan
iPhone telefonlar, iPad ve iPod'lar için AppStore'dan indirebilirsiniz.
İyi Seyirler.


banner355
Son Güncelleme: 25.07.2015 21:11
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat!. Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner452

banner457

banner449

English Russian

banner459

banner381

banner344

banner386

banner349