banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

Kızı sandı yanlış kişiyi yaraladı

67 yaşındaki Haydar E. 10 yıl önce evi terk edip evlenen kızına benzettiği, kaynakçı dükkanında çalışan 31 yaşındaki Remziye Yıldız´ı tabancayla ateş ederek ağır yaraladı

SONDAKİKA 01.08.2014, 14:37 01.08.2014, 13:41
Kızı sandı yanlış kişiyi yaraladı
banner404
BURSA'da 67 yaşındaki Haydar E., 10 yıl önce evi terk edip evlenen kızına benzettiği, kaynakçı dükkanında çalışan 31 yaşındaki Remziye Yıldız´ı tabancayla ateş ederek ağır yaraladı. Yakalanan Haydar E., "O benim kızım Gülcan´dı. Kimliğini saklıyordu. Kendisini kulaklarından tanıdım" dedi.

Merkez Nilüfer İlçesi Çalı Mahallesi´nde oturan Haydar E.´in kızı Gülcan, iddiaya göre 10 yıl önce evden ayrılıp Erzincan´da yaşayan ve soyadı öğrenilemeyen Taner adlı bir kişiyle evlendi. Kızından o günden sonra bir daha haber alamayan Haydar E., son günlerde mahallede çıkan, "Senin kızın kötü yola düştü" söylentiler üzerine bunalıma girdi.

Geçen hafta Nilüfer İlçesi´ndeki Küçük Sanayide bir kaynakçı dükkanında telefonlara bakan Remziye Yıldız´ı gören Haydar E., "Sen benim kızımsın" dedi. Kadının kimliğini gösterip, "Ben senin kızın değilim amca. Evliyim ve çocuğum yok" demesine rağmen inanmadı.

KULAKLARINDAN TANIDIM

Bu sabah genç kadını çalıştığı işyeri yakında bekleyen Haydar E., arkadan bir süre takip ettiği Yıldız´ın kulaklarını da kızının kulağına benzetip, "Bu Gülcan. Korkudan ismini benden saklıyor" diyerek, ruhsatsız tabancası ile önüne geçip bir el ateş etti. Göğsüne isabet eden kurşunla ağır yaralanan Remziye Yıldız ağır yaralı olarak ambulans ile Uludağ Üniversitesi Tıp fakültesi Hastanesi’ne kaldırıldı.

Olaydan sonra kaçan ve kısa sürede yakalanan Haydar E. ise, "O benim kızım Gülcan´dı. Kimliğini saklıyordu. Kendisini kulaklarından tanıdım. Söylentiler üzerine vurdum" dedi. 

Sorgulaması devam eden Haydar E., ifadesinin ardından adliyeye çıkartılacak.
Yorumlar (0)