banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

Kale yangınında Suriyeli şüphesi

Haftasonu Alanya Kalesi yangınlara teslim oldu. İki yangın da, sıçrasa çıra gibi yanacak ahşap evlerin çok yakınındaydı. İtfaiye Müdürü Oral "Bu yangınlar normal değil" dedi

SONDAKİKA 03.08.2014, 13:58 04.08.2014, 09:36
Kale yangınında Suriyeli şüphesi
banner404
CUMARTESİ günü Alanya Kalesi'nde bulunan tarihi kilise yanındaki yangın büyümeden söndürüldü. Dün ise Esat Burcu civarında saat 13.30 sıralarında büyük bir yangın başladı. İtfaiye ve Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri hemen harekete geçti. Ancak dik ve kayalık bölge müdahaleyi güçleştirdi. Helikopter ise 30 dakika sonra yangın bölgesine geldi. 

'SURİYELİ İŞİ OLABİLİR' 
Ahşap evlerin yakınındaki yangın büyük panik yarattı ve şans eseri evlere sıçramadan söndürüldü. Yangınların çıkış nedeni ve başlama şekli incelendiğinde ise tüm göstergeler sabotaj ihtimaline işaret ediyordu. Bölge halkı "Kaledeki boş evlerde ve çevredeki arazide çok sayıda Suriyeli yaşıyor. Yangınlar kasıtlı veya kazara Suriyeli işi olabilir" dediler.    
 
'TESADÜFEN ÇIKMIŞ OLAMAZ'
Yeni Alanya'nın sorularını yanıtlayan Alanya İtfaiye Müdürü Mehmet Oral ise "Yangın tehlikeli bir bölgede başladı. Ekiplerimiz çok kısa sürede bölgeye ulaştı. Ancak yangın geniş bir alanda başlamıştı. Normal bir yangın olsa kısa sürede geniş bir alana yayılmaz. Ben de yangının tesadüfen çıkmadığını düşünüyorum. Polis, sabotaj ihtimalini araştırıyor" dedi. 

Yorumlar (2)
elnusranİ 5 yıl önce
bu allah (c.c) nin ateşidir ey kafirler,bi̇li̇n hesap gününüz gelmi̇şti̇r!!!!!!!!!!
aytekın guvenc 5 yıl önce
kızımla beraber once haber ettık ıtfaye ve polıse sonra sondurmeye yardım ettık ıncır toplamaya cıktımız anda onumuzde 1 veya 2 metre alan yanıyordu sonra buyudu