Hukuk profesöründen sonra bu kez de Başsavcı’yı çarptılar

Türkiye’de son dönemde adı sıklıkla duyulan telefon dolandırıcıları bu kez eski bir hukukçuyu hedef aldı. Şebekelerin son kurbanı eski bir başsavcı oldu. İlerlemiş yaşından istifade eden dolandırıcılar emekli başsavcının 400 bin lirasını aldılar ama fazla kaçamadılar

Hukuk profesöründen sonra bu kez de Başsavcı’yı çarptılar
banner404

TELEFON dolandırıcıları bugüne kadar neredeyse her kesimden insanı mağdur etti.  Akademisyenler, işadamları ve hatta hukuk profesörleri bile genellikle ‘terör operasyonu yapıyoruz’ diyen bu profesyonel dolandırıcıların kurbanı oldu. En son geçtiğimiz yıl bir ceza hukuku profesörü kendisini ‘Başsavcı’ olarak tanıtan bir dolandırıcının yönlendirmesiyle yaklaşık beş milyon lirasını poşetler içinde şebeke üyelerine teslim etmişti. 

BU KEZ EMEKLİ BAŞSAVCI

Dolandırıcılar bu kez de  eski bir başsavcıyı mağdur etti. 80 yaşına yaklaşan eski başsavcıyı arayan dolandırıcılar klasik yöntem ve telkinlerini kullanarak başsavcıyı 400 bin lirayı kendilerine teslim etmesi için ikna etti. Bu durum şebekenin başka bir kolunu takip eden savcılık ve emniyet birimleri tarafından farkedilince dolandırıcılar kısa sürede yakalandı.

Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesiyle bağlantılı oldukları tespit edilen 3 dolandırıcı hakkında Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı. Sanıkların yargılaması devam ediyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner517

banner516

banner470

banner452

banner449

banner518

banner481

banner472