banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479

Hırsızlığın son damgası

Oksijen tüpüyle pasajda bulunan kasalardan 500 bin lira çaldılarBatman’da Ramazan Bayramını fırsat bilen kimliği belirsiz kişi veya kişiler pasajın içinde bulunan esnafın kasalarını oksijen tüpü ile patlattı. Oksijen tüpüyle pasajda bulunan kasalardan 500 bin lira çaldılar

SONDAKİKA 30.07.2014, 15:32 30.07.2014, 14:44
Hırsızlığın son damgası
banner404
HIRSIZLAR patlattıkları para kasalarından yaklaşık 500 bin lira para çalıp kayıplara karıştı. Hırsızların yakalanmamasına tepki gösteren esnaf ise Valilik Konağının önünde önce eylem yaptı ardından yolu trafiğe kapattı.
Edinilen bilgiye göre, hırsızlık olayı Batman Yeni Mahalle 15. Cadde üzerinde bulunan Tahtakale Pasajı'nda meydana geldi. 20 iş yerinden oluşan Tahtakale Pasajı'na bayram gününü fırsat bilen kimliği belirsiz kişi veya kişiler pasajın giriş kısmında bulunan otomatik kapıyı kırdı. Ardından içeri giren hırsızlar ellerinde bulunan oksijen tüpünü kullanarak 20 iş yerinde bulunan kasaları oksijen tüpüyle kırdı. Kasalarda bulunan yaklaşık 500 bin lira alan şahıslar izlerini kaybetti.
Bu sabah pasajın soyulduğunu fark eden vatandaşlar durumu polise bildirdi. Olay yerine gelen polis ekipleri parmak izi ve güvenlik kameralarını incelemeye aldı.
Olayın duyulmasının ardından harekete geçen pasaj esnafı güvenlik kameralarına takılan hırsızların bulunamamasına tepki göstererek Valilik Konağı önünde eylem yapıp ardından Turgut Özal Bulvarı'na yürüyüp caddeyi trafiğe kapattı. Emniyet yetkililerin devreye girmesiyle yaklaşık bir saat yolu trafiğe kapatan esnafı uyararak yolu trafiğe açtı.
Konuyla ilgili konuşan pasaj esnaflarından Eşref Aslan, pasajdan 500 bin liranın çalındığını belirterek, "3 gündür bize herhangi bir bilgi verilmiyor. Biz bu mağduriyetin giderilmesini istiyoruz. Vergimizi veremiyoruz, borcumuzu ödeyemiyoruz. Bayramdan önce bütün emeğimiz kasadaydı. Kasaları patlatmışlar. Ortada hala bir şey yok. Bayramın 1. günü saat 05.00 ile 08.00 arası pasaja girmişler" dedi.
Pasaj esnaflarından M. Selim Yeşilmen ise, "500 bin lira para çalındı. Valimiz ve Emniyet Müdürümüz bunun hesabını sormazsa yarın başka bir zarar daha olabilir" diyerek hırsızların bulunmasını istedi.
Hırsızların para kasalarını oksijen tüpü ile patlatıldığını söyleyen esnaf Orhan İlik de hırsızların nasıl pasaja girdiklerini bilmediklerini, herhangi bir ipucu bırakmadıklarını söyledi. İlik, "Sabah dükkanı açarken dükkanların soyulduğunu fark ettik. Hemen polise haber verdik" diye konuştu. Polis hırsızlık olayıyla ilgili geniş çaplı bir operasyon başlattı. 
Yorumlar (0)