banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479

Esnafın elinden zor kurtuldu

Konya'da iki otomobilinin çarpışması sonucu meydana gelen kazada kadın sürücü yaralanan oğluyla ilgilendiği sırada İ.Ç., otomobilden kadının cüzdanını almak istedi

SONDAKİKA 21.07.2014, 11:09 21.07.2014, 11:23
Esnafın elinden zor kurtuldu
banner404
KONYA'da iki otomobilinin çarpışması sonucu meydana gelen kazada kadın sürücü yaralanan oğluyla ilgilendiği sırada İ.Ç., otomobilden kadının cüzdanını almak istedi. Durumu fark eden çevredekilerin tepkisi üzerine cüzdanı alamadan kaçmaya başladı. Peşinden koşan bir grup İ.Ç.'yi yakalayıp, polise teslim etmek için minibüsle kaza yerine getirdi. Bu sırada öfkeli kalabalık, sopa, tekme ve yumruklarla linç etmek istedi. Polis, saldırmak isteyenlere biber gazıyla müdahale ederek İ.Ç.'yi güçlükle ekip aracına bindirdi. Kaza, dün merkez Karatay İlçesi Aslanlıkışla Caddesi Saman Pazarı otobüs durakları önünde meydana geldi. Hülya Karagöz (40) yönetimindeki 42 DYS 06 plakalı otomobille kavşakta Emre Ağaçcıoğlu (19) idaresindeki 42 EV 922 plakalı otomobil ile çarpıştı. Kaza sonrası Hülya Karagöz'ün oğlu olduğu öğrenilen 17 yaşındaki Mert Akkaş hafif şekilde yaralandı.

'VATANDAŞLAR YAKALAYIP LİNÇ ETMEK İSTEDİ'

Kaza sonrası Hülya Karagöz, yaralı oğluyla ilgilendiği sırada çalıntı olduğu saptanan motosikletiyle olay yerine gelen 30 yaşındaki İ.Ç., açık olan otomobil camından Karagöz'ün cüzdanını almak istedi. Durumu fark eden çevredekilerin tepkisi üzerine İ.Ç. cüzdanı alamadan kaçmaya başladı. Peşinden koşan çevredekiler ise kısa sonra İ.Ç.'yi yakalayıp, polise teslim etmek üzere minibüsle kaza yerine getirdi. Bu sırada öfkeli kalabalık ise İ.Ç., sopa, tekme ve yumruklarla saldırıp linç etmek istedi. Kalabalığın elinden İ.Ç.'yi güçlükle alan polis, saldırmak isteyenlere de biber gazıyla müdahale etti. Linç edilmekten polis, tarafından kurtarılan ve gözaltına alınan İ.Ç., ekip aracına bindirilerek polis merkezine götürüldü. Saldırı anı ise yerel yayın yapan Konya Televizyonu muhabire Bekir Akkaş tarafından saniye saniye kaydedildi.
Olayla ilgili soruşturma sürüyor

Yorumlar (0)