banner468

Cinayetin arkasından 'ihanet' çıktı

Zonguldak Ereğli'de işlenen ve Türkiye'nin gündemine oturan "kesik el" cinayetinin perde arkasından "emanete ihanet" çıktı

Cinayetin arkasından 'ihanet' çıktı

Zonguldak Ereğli'de işlenen ve Türkiye'nin gündemine oturan "kesik el" cinayetinin perde arkasından "emanete ihanet" çıktı

11 Eylül 2013 Çarşamba 11:07
Cinayetin arkasından 'ihanet' çıktı
banner404
ZONGULDAK Ereğli'de işlenen ve Türkiye'yi şoke eden "kesik el" cinayetinde sır perdesi aralanıyor. Murat Erdoğan (29) ve Gizem Tunç (21) cinayetlerinin arkasından "emanete ihanet" çıktı. İddiaya göre, askere giderken 7 yıllık sevgilisi Gizem'i, ağabeyi bildiği Murat'a emanet eden Deniz Poyraz (22), Tunç'la Erdoğan'ın aralarındaki duygusal bağı öğrenince ikisini de öldürdü.

SEVGİLİSİNİ EN YAKIN ARKADAŞINA EMANET ETTİ

Sabah gazetesi, geçtiğimiz pazar işlenen cinayetin izini, Ereğli'de sürdü. Çifti tanıyanların anlattıklarına göre Deniz ve Gizem son yıllarda sık sık kavga edip barışıyorlardı. Deniz ve Murat Erdoğan ise sıkı arkadaştı. Dövüş horozu yetiştiren Deniz ile ağabeyi gibi gördüğü Murat yakın oturuyorlardı. Gizem bir yerde olunca, Deniz, Murat'ı arayarak, "Ağabey Gizem'i eve bırak" diyordu. Gizem, tüm sorunlarını da Murat'a anlatıyordu. Askerlik vakti geldiğinde Deniz, sevgilisi Gizem'i Murat'a emanet etti .

"SEVGİLİN MURAT'LA SIK SIK BULUŞUYOR"

Geçen sürede Gizem'le Murat, sık sık Erdoğan'ın çalıştığı taksi durağında bir araya gelip sohbet etti, tavla oynadı. Bu durum, askerdeki Deniz'in kulağına gitti. İddialara göre, Deniz ile Gizem bu yüzden telefonda kavga etti. Bir gün bir arkadaşları, Deniz'e telefon açıp "Sevgilin Murat'la sık sık buluşuyor" dedi. Gizem'in bir arkadaşına "Deniz'den kurtuldum" demesi de askerdeki Deniz Poyraz'a aktarıldı .

EN YAKIN ARKADAŞIYLA SEVGİLİSİNİ BAĞ EVİNDE YAKALADI

Bunun üzerine Deniz, Denizli'deki birliğinden izin alıp geçen hafta Zonguldak'a geldi. Her zamanki gibi ilk iş olarak Murat'ın çalıştığı taksi durağına gitti. İkili, o gün Murat Erdoğan'ın Karga Mahallesi Radar Mevkisi'ndeki evinde yemek yedi. Sonraki günlerde Deniz, Gizem'le ve Murat'ı bir süre gözlemledi. İçindeki "Aldatılıyorum" şüphesi iyice artan Deniz, olay günü Gizem'le Murat'ın bağ evinde buluştuklarını öğrendi. Önce Murat Erdoğan'ı ardından kaçarken yakaladığı Gizem Tunç'u öldürdü .

CİNAYETLERİ KABUL ETMEDİ

Denizli'deki askeri birliğinde gözaltına alınan Deniz, savcılıkta altı saat ifade verdi. Olay günü Murat Erdoğan'la görüştüğünü kabul etti, ancak "Cinayetlerden haberim yok, onları ben öldürmedim" dedi. Ancak mahkeme Deniz Poyraz'ı ve babası Ali Poyraz'ı tutuklayarak cezaevine gönderdi. Polis Deniz'in suç aletinin ve kesik ellerin henüz bulunmamış olmasından faydalanmak amacıyla adliyede suçlamayı reddettiğini düşünüyor .

"BU ELLERLE Mİ DOKUNDUN MURAT'A" DEDİ VE KESTİ

Emniyet kaynaklarından alınan bilgiye göre Deniz, bağ evinde Murat Erdoğan'a "Sana namusumu emanet ettim. Sen emanete ihanet ettin" dedi. Kavga ettiler. Deniz, Murat'ı silahla ve bıçakla öldürdü. Ardından da Gizem'i yakalayarak "Sen bu ellerinle mi tuttun Murat'ın ellerini? Bu ellerle mi dokundun Murat'a?" diyerek Tunç'u öldürdü. İki elini bileğinden kesti, kızın cansız bedenini uçuruma attı. Kesik ellerle ortadan kayboldu .

Mahalle bakkalı Orhan Öztürk, "Murat bakkaldan bir sigara kendine aldığında bir sigara da Deniz'e alırdı. Birbirlerini çok severlerdi" dedi. Erdoğan'ın çalıştığı taksi durağında arkadaşlar ise şokta... Durağın başkanı Hakan Polat, "İkisi kardeş gibiydi. Murat hasta Beşiktaşlı, içine kapanık bir arkadaşımızdı. Arabaları severdi. Sabah 7'de işe başlar öğleden sonra 4'te şoföre bırakırdı" diye konuştu .

İLK GÖREN MURAT'IN DAYISI OLDU

Erdoğan'ın dayısı Süleyman Özer, "Bağ evine gitmiş olabilirler" diyerek eve gitti. Işıkların yandığını görünce "Oh be" diyerek sevindi. Eve yaklaşıp, kapıyı açınca acı tabloyla karşılaştı. Yeğeni Murat Erdoğan'ın cansız bedeni yarı çıplak haldeydi. Duvarlar kan içindeydi. Gizem Tunç'un kanı ise evin dışındaki beton merdivenlerdeydi. Bağ evinin kapısında tekmeleme ve darp izleri vardı.

Zonguldak Ereğli'de cumartesiden bu yana aranan Murat Erdoğan ve kız arkadaşı Gizem Tunç'un cesetleri bağ evinde bulundu. Katil veya katiller Gizem Tunç'un iki elini de bileklerinden kesip götürmüş. 

ESKİ SEVGİLİ ARANIYOR 

Zonguldak'ın Ereğli İlçesi'nde, 2 gün önce buluştuktan sonra kaybolan taksi şoförü 29 yaşındaki Murat Erdoğan ile sevgilisi 21 yaşındaki Gizem Tunç, bağ evinde öldürüldü. Gizem Tunç'un iki eli bileklerinden kesilerek alınırken, ormanlık alanda eğitimli köpeklerle yapılan aramada genç kızın elleri bulunamadı. Katilin tırnaklarda delil bırakmamak için genç kızın iki elini kestiği tahmin edilirken, olayla ilgili Tunç'un eski sevgilisi aranıyor. İlçede oturan Murat Erdoğan ile sevgilisi Gizem Tunç, iddiaya göre cumartesi akşamı buluştuktan sonra ortadan kayboldu. İki gencin aileleri, polis ve jandarmaya kayıp başvurusunda bulunurken çocuklarını aramaya başladı. Erdoğan ailesi, önceki gün akşam saatlerinde Uzun Mehmet Mahallesi Radar Mevkii'ndeki bağ evine gittiklerinde, içeride Murat Erdoğan'ın cesediyle karşılaştı. 

KAN İZLERİNDEN GİZEM'E ULAŞILDI 

Haber verilmesiyle gelen polisin yaptığı incelemede Murat Erdoğan'ın, bıçaklanarak öldürüldüğü saptandı. Erdoğan'ın vücudunda kurşun yarasına da rastlandığı belirtildi. Kan izlerini takip eden polis, Gizem Tunç'un cesedini ise evin yaklaşık 15 metre ilerisinde ağaçlık alanda buldu. Başına sert bir cisimle vurulduğu belirlenen Gizem Tunç'un da boynunda ve vücudunda bıçak darbelerine rastlandı. 

İKİ ELİ KESİLİP ALINMIŞ 

Gizem Tunç'un ayrıca iki elinin ise kesilerek alındığı saptandı. Sağ eli çapraz şekilde kesilen ve sadece serçe parmağı yerinde duran Gizem Tunç'un, sol elinin ise bilekten kesildiği belirlendi. Polis, cinayeti gerçekleştiren kişinin, boğuşma sırasında el ve tırnaklarında kendisine ait bir delil bırakmış olabileceği ihtimaline karşı kızın ellerini keserek almış olabileceğini söyledi. Ormanlık alanda eğitimli köpeklerle yapılan aramalarda da Gizem Tunç'un kesilen elleri bulunamadı. 

YARI ÇIPLAK BULUNDULAR 

İkisi de yarı çıplak bulunan Erdoğan ve Tunç'un cesetleri, Cumhuriyet Savcısı'nın olay yerinde yaptığı incelemenin ardından Ereğli Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Bağ evinin önündeki Murat Erdoğan'a ait otomobil de incelenmek üzere emniyete götürüldü. 

BABASI DA ÖLDÜRÜLMÜŞ 

Murat Erdoğan'ın, taksici olan babası Mehmet Erdoğan'ın da 2005'te öldürüldüğü ve katilinin hala bulunamadığı belirtildi. 

ESKİ SEVGİLİ GÖZALTINA ALINDI 

Murat Erdoğan ve sevgilisi Gizem Tunç'un bağ evinde öldürülmesiyle ilgili, kızın eski sevgilisi olduğu ileri sürülen Deniz P.'nin, vatani görevini yaptığı Denizli'deki askeri birliğinde gözaltına alındığı belirtildi. Cumartesi akşamı taksi ile sevgililerin peşinden bağ evine gittiği ve Murat Erdoğan'ı evde, Gizem Tunç'u da iç çamaşırlarıyla kaçmak isterken ağaçlık alanda yakalayıp bıçak darbeleriyle öldürdüğü iddiasıyla gözaltına alınan Deniz P.'nin, akşam saatlerinde ilçeye getirileceği bildirildi. İzne geldiği memleketinde cinayetin ardından gece 03.00'da otobüsle Denizli'ye giderek birliğine teslim olduğu öğrenilen şüphelinin ifadesi, Ereğli İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde alınacak. 

Öte yandan polis ekipleri, şüpheli Deniz P.'nin Sarıkorkmaz Mahallesi'ndeki evinde ve babasına ait tavuk çiftliğinde, cinayetle ilgili delil toplamak için arama yaptı. Aramalarda, Deniz P.'nin cinayet akşamı giydiği ileri sürülen bazı kıyafetleri ile eşyalarına el konulurken Gizem Tunç'un kesilen ellerine rastlanmadı. Cinayetle ilgili soruşturma sürdürülüyor. 

ŞÜPHELİ EREĞLİ'YE GETİRİLDİ 

Zonguldak'ın Ereğli İlçesi'nde taksi şoförü 29 yaşındaki Murat Erdoğan ile sevgilisi 21 yaşındaki Gizem Tunç'u bağ evinde öldürdüğü iddiasıyla, Denizli'de askerlik yaptığı birliğinde gözaltına alınan Deniz P., Ereğli'ye getirildi. Gizem Tunç'un eski sevgilisi olduğu ileri sürülen ve Ereğli'den giden polis ekiplerince Denizli'de gözaltına alınan Deniz P., önce doktor kontrolü için Ereğli Devlet Hastanesi'ne getirildi. Basın mensuplarının görüntü almasına karşı hastanenin arka kapısından içeriye alınan Deniz P., kontrolünün ardından Karadeniz Bölge Komutanlığı'na götürüldü. Deniz P.'nin ifadesinin burada alınacağı belirtildi.

DİM WEB TV UYGULAMASINI İNDİRDİNİZ Mİ?

Haberleri ve canlı yayınları ile gündemi belirleyen
Alanya'nın yeni nesil televizyonu DİM WEB TV izlemek artık çok kolay. 

Samsung, LG vb android telefonlar için Google Play Store'dan
iPhone telefonlar, iPad ve iPod'lar için AppStore'dan indirebilirsiniz.
İyi Seyirler.


banner355
Son Güncelleme: 11.09.2013 11:07
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat!. Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
medeniyet 2013-09-11 13:49:12

tam anlamıyla barbarca bir cinayet! umarım afla çıkmaz.

Avatar
umut erdogan 2013-09-11 18:54:16

haketmiş sen kardeşim dediğin insana bunu yaparsan sizede bunu yaparlar helal olsun seviyomuş adam

banner452

banner457

banner449

English Russian

banner459

banner381

banner344

banner386

banner349