banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

Bizim Neron

Alanya Kalesi'ndeki her iki yangını da çok sayıda suçtan sabıkalı olan, son olarak Manisa Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nde tedavi gören Ramazan A'nın çıkardığı belirlendi

SONDAKİKA 06.08.2014, 09:00 06.08.2014, 09:07
Bizim Neron
banner404
ALANYA Kalesi’nde çıkan yangının faili Ramazan A. (29) polis ekiplerinin çalışması sonucunda yakalanarak gözaltına alındı. Asayiş Büro Amirliği'ne götürülen zanlı Ramazan A. verdiği ifadesinde, Alanya Kilisesi’nde yatan kişiyi istemediğini ve şahsın yaktığı yatağını ormanlık alana atınca yangın çıktığını iddia etti. Alanya Kalesi'ndeki yangınların çıkış noktası olan Tophane Mahallesi'nde yaşayan fakir bir ailenin oğlu olduğu ve akli dengesinin bozuk olduğu bildirilen Ramazan A'nın (29) ifadesinde "Kilise yanındaki boş arazide yatakta yatan bir kişiden rahatsız oldum. Yatağını yakıp, araziye atınca yangın çıktı. İkinci yangını da tartıştığım komşumdan intikam almak için çıkardım" dediği bildirildi.  İfadesi alınan zanlı Ramazan A., polis nezaretinde Alanya Adliyesi Nöbetçi Cumhuriyet Savcılığı'na çıkartıldı.

2 AY ÖNCE TURİST BIÇAKLAMIŞTI

RAMAZAN A'nın daha önce de mala zarar verme ve tehdit gibi suçlardan poliste çok sayıda kaydı bulunduğu bildirildi. 2010 yılında bir köpeği boğazına ip bağlayarak Alanya Kalesi'nden atarak gündeme geldiği belirtilen şahıs, yaklaşık 2 ay önce ise Alanya Kalesi'nde gezintiye çıkan Rus turist Anna Hodireva'yı kendisine temas edeceği gerekçesiyle 6 yerinden bıçaklamış ve Manisa'ya gönderilmişti.

'TEDAVİ ETTİRMİŞTİK'
ALANYA Kalesi'nde iki yangın çıkaran Ramazan A'nın ailesiyle birlikte yaşadığı Tophane Mahallesi'nin Muhtarı Halit Erdoğan "Ramazan'ın akli dengesi bozuk. Daha önce geceleri tek başına mahallede dolaşıyor, evlere zarar veriyor ve insanları rahatsız ediyordu. Bu yüzden Alanya Kaymakamlığı'na başvurmuş ve Alanya Toplum Sağlığı Merkezi'nde tedavi görmesini sağlamıştık" dedi.

Yorumlar (0)