banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

Artık kaldırım işgali olmayacak

Özellikle engelli vatandaşların ve yayaların sık sık şikayet ettiği kaldırım işgallerine yönelik uygulama başlattı

SONDAKİKA 22.07.2014, 11:06 22.07.2014, 10:10
Artık kaldırım işgali olmayacak
banner404
KONYAALTI  Belediyesi, özellikle engelli vatandaşların ve yayaların sık sık şikayet ettiği kaldırım işgallerine yönelik uygulama başlattı. 
Konyaaltı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, engelli vatandaşların geçiş yollarını kapatan ya da esnafların dükkânı önüne aracını park eden sürücüleri yazılı olarak uyardı. Uyarı alan sürücülere, suçun tekrarı halinde cezai işlem uygulanacağı belirtildi.
Zabıta Müdürlüğü’nün konuyla ilgili gelen şikayetler üzerine harekete geçtiğini dile getiren Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, kaldırımlara park etmiş araç sürücülerinin özellikle engelli vatandaşların geçişini zorlaştırdıklarını belirterek, kural ihlali yapan araç sahiplerine ihtar verildiğini, tekrarında ise idari para cezası kesileceğini kaydetti.
Konyaaltı Belediyesi olarak çağdaş şehircilik anlayışının gereklerini sonuna kadar gözettiklerini dile getiren Başkan Böcek, vatandaşlara güvenilir yaşam alanları sağlamanın da bu anlayışın en temel unsuru olduğunu söyledi. Başkan Böcek, zabıta ekiplerinin denetimlerinin düzenli olarak devam edeceğini ifade ederek, sürücüleri kaldırımları işgal etmemeleri konusunda uyardı.
Yorumlar (0)