banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479

Antalya Şoförler ve Otomobilciler Odası’na operasyon

Antalya Şoförler ve Otomobilciler Odası'na yönelik düzenlenen ‘rüşvet’ operasyonunda gözaltına alınan ve içindeki oda başkanının da bulunduğu 8 şüpheli adliyeye sevk edildi. Şüphelilerden 3'ü tutuklanırken 5'i adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı

ASAYİŞ 03.07.2019, 14:37 03.07.2019, 21:18 Melike Temir
Antalya Şoförler ve Otomobilciler Odası’na operasyon
banner404

ANTALYA Şoförler ve Otomobilciler Odası'na yönelik düzenlenen ‘rüşvetoperasyonunda adliyeye sevk edilen 8 kişiden 3'ü tutuklanırken, 5 kişi adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Oda başkanı M.A.A'nın da tutuklandığı bildirildi.  

Antalya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, geçtiğimiz pazartesi günü sabah erken saatlerde Antalya Şoförler ve Otomobilciler Odası'na 6 aylık teknik ve fiziki takibin ardından operasyon düzenlemişti. Operasyonda bazı bilgisayarlara, mali kayıtlara ve oda defterlerine el koyuldu. 10 müşteki ve 50 bilgi sahibinin ifadeleri doğrultusunda belirlenen 20 şüpheli için eş zamanlı baskın yapıldı. Gözaltına alınan şüphelilerden ifadesi alınan 12 kişi savcılık talimatıyla serbest bırakıldı.

Aralarında Oda Başkanı M.A.A., genel sekreter, oda çalışanları ile durak başkan ve taksicilerinin bulunduğu 8 kişi ifadelerinin ardından adliyeye sevk edildi. 20 klasör dosya ise şüphelilerin arkasından adliyeye gönderildi.  Yaklaşık 6 saat süren mahkemenin ardından oda başkanı M.M.A.,H.U. ve İ.D. tutuklanırken, 5 şüpheli adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Yorumlar (2)
Hüseyin isbat 2 ay önce
Hırsızlar şerefsizler
Tayadcan 2 ay önce
asık operasyon başka alanlara da yapılmalı....ki....adalet hukuk işlesin.şeffaflık ve sosyal devlet ilkesi hayata adilana hakim olsun