Antalya'da gergin gece... Yüzlerce kişi toplandı

ANTALYA’nın Elmalı İlçesi’nde çalıştığı ekmek fırınından hırsızlık yaptığı gerekçesiyle çıkarılan Suriyeli genç ile yanındakilerin işyeri sahibine saldırmasıyla çıkan kavgada, 7 Suriyeli yaralandı. Olayın ardından bir araya gelen yaklaşık 600 kişilik grup, Suriyelilere saldırmak istedi. Güvenlik güçleri ilçede önlem alırken, gerginliğin devam ettiği belirtildi

Antalya'da gergin gece... Yüzlerce kişi toplandı
banner404

ELMALI İlçesi’ndeki kapalı halk pazarı yanındaki fırında çalışan Suriyeli bir genç, iddiaya göre işyerinin kasasından para çaldığı gerekçesiyle işten çıkarıldı. Akşam saatlerinde işten çıkarılan genç ile yanındaki Suriyeli 6 kişi, fırına gelerek işyeri sahibi Selim Durmuş’tan çalıştığı günlerin ücretini iseyince tartışma çıktı. Tartışma kavgaya dönüştü, Suriyeli grup Durmuş’a saldırıp, darp etti. Gürültüyü duyan çevre esnaf da Selim Durmuş’un yardımına koştu, Suriyeli grubu dövdü.

Olayın ilçede kulaktan kulağa yayılması üzerine yaklaşık 600 kişi fırının bulunduğu Otogar Sokak’ta toplandı. 'Suriyeli istemiyoruz' diye slogan atan grup, ilçede gördükleri Suriyelilere saldırdı.

İhbar üzerine bölgeye çok sayıda polis ve jandarma ekibi sevk edildi. Ekiplerin yetersiz kalması üzerine çevre ilçelerden de takviye polis ekipleri istendi. Polis, Suriyelileri bölgeden uzaklaştırarak olayların daha fazla büyümesini engelledi.

Kavgada yaralanan 7 kişi, hastanedeki tedavilerinin ardından güvenlik amacıyla fırın sahibi Selim Durmuş da ifadesi alınmak üzere İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.
Kalabalık, ilçe meydanında ve Emniyet Müdürlüğü önünde toplanarak, 'Suriyelileri burada istemiyoruz' diyerek sık sık slogan atarken, gerginliğin sürdüğü bildirildi.

Güncelleme Tarihi: 23 Eylül 2017, 10:39
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hasany
Hasany - 11 ay Önce

Suriyeli leri ucuza çalıştırıp, parasını vermemiş olabilirmi? Eğer Suriyeli hırsızlık yaptıysa neden fırın sahibi polise haber vermemiş?

Cem
Cem - 11 ay Önce

Evet, Suriyeliler çok sahtekar ama bizimde onlardan kalan yanımız yok, o garibanları çalıştırıp üzerine yatmaya çalışan çok kişi var.

Sahi
Sahi - 11 ay Önce

Evet. Suriye li lerini sömüren ler çok.

Demircan
Demircan - 11 ay Önce

Benim ulkemde suriyelinin ne isi var

Avşar oğlu
Avşar oğlu - 10 ay Önce

Suriyeli istemiyoruz demek ucuz kelime
Dünya küçüldü isteyen her insan istediği ülkede yaşar
istemiyorsan neden calistiriyorsun
işten çıkarıyorsan çalıştığı günleri neden odemiyorsun
Hırsızlık yaptıysa neden polise bildirmiyorsun?
insanların emeğini sömürmek.

banner495

banner470

banner477

banner452

banner449

banner487

banner481

banner472

banner479

banner386