banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

18 turist ölümden döndü

Antalya Havalimanı'ndan aldığı turistleri Alanya’daki otellere götüren tur otobüsü, bir anda alevler içerisinde kaldı

SONDAKİKA 31.07.2014, 07:44 31.07.2014, 06:53
18 turist ölümden döndü
banner404
 ANTALYA Havalimanı'ndan aldığı turistleri Alanya’da bulunan otellere götürmekte olan tur otobüsü, Manavgat’a 7 kilometre mesafede Ilıca-Kumköy Kavşağı'nı geçtikten sonra tamamen yandı. Tatillerini geçirmek üzere Alanya'ya gitmekte olan 18 Sırp turist, otobüs şoförü Erkan Danacı'nın motordan ses gelmesi üzerine otobüsü yolun kenarına çekip dışarıdan kapıları açmasıyla yangını ucuz atlattı. Sırp turistlerin otobüsü terk etmelerinin ardından otobüsün aniden alevler arasında kaldığı, Antalya Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri gelinceye kadar tamamen yandığı bildirildi.
Otobüs yangınının ardından Antalya-Alanya Karayolu araç trafiğine bir süre kapanırken uzun araç kuyrukları oluştu. Otobüsün bagajında bulunan 3 tane çocuk arabası ve bazı valizlerin yandığı gözlendi. Kazanın ardından otobüste bulunan turistler bir başka tur otobüsüyle tatillerini geçirecekleri otele gönderildi.
'KAPILARI ZORLAYARAK AÇTIM'
Antalya Havalimanı'ndan aldığı turistleri Alanya'daki otellerine götürmek üzere yola çıktığını belirten otobüs şoförü Danacı, "Ilıca-Kumköy Kavşağı'nda trafik lambalarını geçince motordan bir ses geldi. Hemen yolun sağına yaklaştım ve kontağı kapattım. Yolcuların ineceği otomatik kapılar açılmadı. Kendi bulunduğum yerden inerek kapıları dışarıdan zorlayarak açtım ve turistleri indirdim. Turistler indikten sonra otobüs alev aldı ve kısa sürede tamamen yandı" diye konuştu.

Yorumlar (0)