Sazlık yangını korkuttu

Kaş'ta ile Muğla'nın Seydikemer ilçe sınırlarını çizen Eşen Çayı'nın denize döküldüğü Çayağzı denilen mevkide, sazlık yangını çıktı. Yangın seralara ve kızılçam ormanına sıçramadan söndürüldü

Sazlık yangını korkuttu
banner404

KAŞ'TA ile Muğla'nın Seydikemer ilçe sınırlarını çizen Eşen Çayı'nın denize döküldüğü Çayağzı denilen mevkide, sazlık yangını çıktı. Yangın seralara ve kızılçam ormanına sıçramadan söndürüldü.

Kaşile Seydikemer sınırlarını çizen Eşen Çayı'nın Kaş kıyısındaki Ova Mahallesi'ndeki sazlıklarda dün saat 17.45 sıralarında yangın çıktı. Yangın rüzgarın etkisiyle geniş bir alana yayıldı. Yangına, Muğla'nın Fethiye ve Antalya'nın Kumluca ilçesinden gelen iki helikopterle havadan, Kaş Orman İşletme Müdürlüğü'ne ait 9 arazöz, Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne ait iki itfaiye aracı ve 40 orman işçisi ile karadan müdahale edildi. Kara ekipleri yangına Ova Mahallesi'ndeki seralar ve kızılçam ormanlarının bulunduğu alandan ters yönden müdahale etti. Yangın, seralara 10 metre, kızılçam ormanlarının bulunduğu bölgeye 50 metre kala söndürüldü. İki saat içinde söndürülen yangın bölgesinde helikopterler, hava kararıncaya kadar soğutma çalışması yaptı. Yangında 20 dönüm sazlık ve fundalık alan yandı. Zamanında müdahale, özellikle yangın bölgesinin kıyısında bulunan seraların ve kızılçam ormanının yanmasının önün geçti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner518

banner481

banner472