Memorial Kardiyoloji'ye iki isim

Memorial Antalya Hastanesi akademisyen ve uzman kadrolarını güçlendirmeye devam ediyor. Prof. Dr. Mehmet Kabukçu ve Uz. Dr. Necmettin Korucuk, hastanenin kardiyoloji bölümünde tam zamanlı hasta kabulüne başladı.

Memorial Kardiyoloji'ye iki isim
banner404

PROF. Dr. Mehmet Kabukçu 1987 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun oldu. 1996 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Kardiyoloji Anabilim Dalı'nda uzmanlık eğitimini tamamlayan Prof. Dr. Kabukçu, 1996 yılında Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde doçentlik unvanını aldı. 2004 yılında yine aynı üniversitede profesör olan Prof. Dr. Kabukçu, 2014 yılına kadar Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde öğretim görevlisi görevine devam etti. Özellikle kalp hastalıklarının teşhis ve tedavisi, kateter ve anjiyografik girişimler, kalp görüntülemesi, koroner anjiyografi, balon ve stent uygulamaları, mitral kapak valvüloplasti (kapalı kapak ameliyatı), geçici ve kalıcı kalp pili uygulamalarıyla ilgilenen Prof. Dr. Kabukçu'nun 50'ye yakın ulusal ve uluslararası yayını bulunuyor. Uz. Dr. Necmettin Korucuk, 2010 yılında Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun oldu. 2016 yılında yine aynı üniversitede kardiyoloji uzmanlığı eğitimini tamamlayan Uz. Dr. Korucuk, özellikle kardiyak kateterizasyon, anjiografi işlemleri, koroner anjiyo, stentleme, kalıcı pacemaker uygulamaları, transtorasik ekokardiyografi, transözefagial ekokardiyografi, 24 saatlik holtermonitörizasyonu, efor stres testi, alt-üst ekstremiteendovasküler tedavi, diz altı damarlarda toplam tıkanıklığıyla ilgileniyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Aysel Çakmakçı
Aysel Çakmakçı - 2 ay Önce

Dünyanın sayılı Kardiyoğu,teşhis,tedavi,hastaya gösterdiği hassasiyet ve sıamimi davranışıyla hastaya güven veriyor,bugüne kadar yaptığı ameliyat ve diğer operasyonların tümü sorunsuz ve sağlıkla sonuçlanmış.hocamın başarılarını anlatmakla bitiremeyeceğim.Eğer Kalp hastalığı olan yakınınız varsa hiç düşünmeden gidebilirsiniz.Saygıdeğer hocam yeni görev yerinizde başarılı çalışmalarınızın devamını diliyorum.Saygılarımla

SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner518

banner481

banner472

banner479