Kepez Kaymakamlığı, Sakarya Bulvarı'na taşındı

Sakarya Bulvarı'danki yeni hükümet konağında hizmet vermeye başlayan Kepez Kaymakamlığı'na günde 5 bin kişi giriş yapıyor.

Kepez Kaymakamlığı, Sakarya Bulvarı'na taşındı
banner404

KEPEZ Kaymakamlığı, Namık Kemal Bulvarı'ndaki kiralık yerden Sakarya Bulvarı'nda inşaatı tamamlanan hükümet konağına taşındı. 2 yıl önce inşaatı başlayan Kepez Kaymakamlığı, 2 ay önce de yeni yerinde hizmet vermeye başladı. Yeni hizmet binasında günde 5 bin kişi işlem yapmak için kaymakamlığa başvuruda bulunuyor. Kepez İlçe Emniyet Müdürlüğü de konağın yanı tarafına taşındı. Kepez Kaymakamı Hamdullah Suphi Özgödek, yeni hizmet binasında 55 araçlık kapalı, 140 araçlık da açık otopark bulunduğunu söyledi. Yeni binada bütün birimlerin bir araya geldiğini belirten Özgödek, eski binada az sayıda birimin bulunmasına rağmen sıkışık vaziyette çalıştıklarını kaydetti.

RİNG SEFERLER DÜZENLENECEK

Tüm birimlerin yanı sıra kaymakamlık harici SGK, PTT ve belediye gelir şefliğinin de binada yer aldığını anlatan Özgödek, “Günde ortalama 5 bin kişiye hizmet verdiğimiz için otopark sıkıntımız var. Hükümet konağımız Türkiye'nin en büyükleri arasında yer alıyor. Vatandaşlarımızın buraya rahat ulaşması için Büyükşehir Belediyesi'nin yetkilileri ile görüşmemiz oldu. Çallı ve Pil Fabrikası önünden hükümet konağına ring seferlerle düzenlenecek. Tramvay hattı da tamamlandığında ulaşım sıkıntısı ortadan kalkacak" dedi.

OTOPARK İÇİN DSİ'DEN YER İSTEDİ

Kafetarya yerinin hazır olduğunu ve buranın işletilmesine yönelik ihaleye çıkacaklarını belirten Özgödek, otopark ihtiyacının da tam anlamıyla karşılanması için DSİ'den yer istediklerini anlattı. Özgödek, spor aletlerinin bulunduğu gençlik merkezini de konağın içinde oluşturacaklarını söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479