Hintli şairden Olimpos şiiri

 Antalya'da dünyaca ünlü tatil beldesi Kumluca ilçesindeki Olimpos'taki (Olympos)antik kentinde düzenlenen Uluslararası Olympos Kültür ve Edebiyat Festivali'ne katılan Hintli şair Reshma Ramesh, Olimpos'a özel bir şiir kaleme aldı. Büyük beğeni alan şiiri Antalya Valisi Münir Karaloğlu, sosyal medya hesabında, 'Hintli şair Reshma Ramesh'in muhteşem şiiri veya Antalya'ya aşkı' notuyla paylaştı.

Hintli şairden Olimpos şiiri
banner404

DÜNYACA ünlü tatil beldesi Kumluca ilçesindeki Olimpos'taki antik kentte, 6-10 Eylül tarihleri arasında Çevre ve Kültür Değerlerini Koruma ve Tanıtma Vakfı (ÇEKÜL) tarafından düzenlenen Uluslararası Olympos Kültür ve Edebiyat Festivali'ne çok sayıda sanatçı, edebiyatçı ve şair katıldı. Festivale katılanlardan Hindistanlı ünlü şairlerden Reshma Ramesh, büyüleyici doğal güzelliklere sahip Olimpos'a özel bir şiir kaleme aldı. Hintli şairin, Antalya ve Olimpos'u anlattığı şiiri büyük beğeni topladı. Şiir, festivalin Düzenleme Kurulu Başkanı Mesut Şenol tarafından Türkçeye tercüme edildi. Festivalin Onursal Başkanı olan Antalya Valisi Münir Karaloğlu ise Reshma Ramesh'in Olimpos şiirinin hem Hintçe hem de Türkçe halini fotoğrafıyla birlikte sosyal medyadan paylaşarak festival konuğu Hintli şaire şiiri ve Antalya aşkı nedeniyle teşekkür etti.

Karaloğlu, paylaşımında, "Uluslararası Olympos Kültür ve Edebiyat Festivali'ne konuk olan Hintli şair Reshma Ramesh'in muhteşem şiiri veya Antalya'ya aşkı… Misafirimiz şaire tebrikler. Şair kalbini alıkoyan şehrimize sonsuz şükür. Bu güzel duygulara tercüman olan Mesut Şenol Bey'e teşekkürler" ifadelerine yer verdi.

'KALBİNİ BURADA BIRAKIP GİTTİ'

Festivale Güney Kıbrıs, Yunanistan, Makedonya, Slovenya, Hindistan, Sırbistan, Mısır ve Hollanda'dan 9 şairin katıldığını belirten Düzenleme Kurulu Başkanı Mesut Şenol, Hintli şairin hem ülkesi hem de uluslararası alanda birçok festivale katılan ünlü bir isim olduğunu, şiirin çevirisini yaptığı sırada çok duygulandığını söyledi. Şenol, şairin Türkiye, Türk insanı ve Olimpos'u bu kadar benimseyip, kalbini burada bırakıp gittiğini, yazdığı şiirin çok heyecan verici olduğunu dile getirdi.

Mesut Şenol, Olimpos Antik Kenti kazı Başkanı Prof. Dr. Yelda Uçkan'ın, aldığı izinle, şiiri hem Hintçe hem de Türkçe şairin fotoğrafıyla birlikte antik kentte sergileyeceğini söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner518

banner481

banner472

banner479