Çocuk hastalara 'Bir Kitap da Senden Olsun'

Akdeniz Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği Anabilim Dalı tarafından 'Bir Kitap da Senden Olsun' sosyal sorumluluk projesi başlatıldı.

Çocuk hastalara 'Bir Kitap da Senden Olsun'
banner404

HEMŞİRELİK Fakültesi öğretim üyeleri Prof. Dr. Emine Efe, Doç. Dr. İlkay Boz, Arş. Gör. Şule Çiftcioğlu, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Kliniği Sorumlu Hemşiresi Elif Altınay, Hemşire Mürşide Kürtül Düztepe ve Hemşirelik Fakültesi lisans öğrencilerinin katılımıyla yürütülen proje kapsamında, Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Kliniği bekleme salonunda 6-18 yaş arası çocuklar için bir 'okuma köşesi' oluşturulacak. 

'Bir Kitap da Senden Olsun' adlı sosyal sorumluluk projesinin gerçekleştirilebilmesi için kitap bağışı beklediklerini söyleyen Prof. Dr. Emine Efe, “Hastanemizin çocuk servisinde tedavi olan çocukların bu süreyi daha verimli geçirmeleri için böyle bir proje düzenledik. Çocuklarımız için zorlu geçen bu süreci bir nebze de olsa kolaylaştırmayı ve bu süreci kitap okuyarak değerlendirmelerine katkı sağlamayı amaçladık" diye konuştu.

Prof. Dr. Emine Efe, ekim ayı başında açılışı yapılacak olan 'Bir Kitap da Senden Olsun' projesi için kitap bağışlarının Hemşirelik Fakültesi'ne yapılabileceğini ifade etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner528

banner516

banner470

banner452

banner449

banner532

banner518

banner481

banner472

banner536