Suriyelilere vatandaşlık verilmesini destekliyormusunuz?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suriyeli sığınmacılara vatandaşlık verileceğini açıklayınca ortalık karıştı! İşte her kesimden olumlu ya da olumsuz tepkiler... Bu arada siz ne düşünüyorsunuz?

Suriyelilere vatandaşlık verilmesini destekliyormusunuz?
banner404

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye vatandaşı olmak isteyenlere vatandaşlık verileceğini açıkladı, ortalık karıştı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kilis’te şehit aileleri ve Suriyelilere verilen iftarda konuştu.

"Türkiye, Suriye’den gelenlerin de vatanıdır" diyen Cumhurbaşkanı, "Bu kardeşlerimizin içinde Türkiye vatandaşı olmak isteyenler de varsa, bu kardeşlerimize de vatandaşlık vereceğiz. Kurduğumuz bir ofis sayesinde bunu takip edeceğiz" dedi.

"BİZ SİZİ KARDEŞİMİZ OLARAK GÖRÜYORUZ"
Erdoğan: "Bizim ülke olarak resmi sınırlarımız başkadır, gönül sınırlarımız başkadır. Gönül sınırlarınımızın hududu, bizim kardeş olarak gördüğümüz, bizi kardeş olarak gören herkesin yaşadığı yerleri içine alır. Dolayısıyla Suriye'den gelen kardeşlerime diyorum ki biz sizi kardeşimiz olarak görüyoruz, siz de bizi kardeş olarak görüyorsanız vatanınızdan uzak değilsiniz sadece evinizden toprağınızdan uzaksınız. Türkiye sizin de vatanınızdır. Şunu unutmayın, hiçbir zulüm ilelebet sürmez. Biliyorum, çok zorlukla karşılaştınız, çok acılar yaşadınız, çok kayıplarınız oldu. Allah biz kullarına her zorluğun arkasından bir kolaylık geleceğini vaat ediyor. Ve hiç şüphesiz Allah sabredenlerle beraberdir. Üzülmeyeceğiz, ümidimizi asla kaybetmeyeceğiz. Mücadeleyi asla bırakmayacağız. Duayı asla terk etmeyeceğiz. İnşallah çektiğiniz sıkıntıların, verdiğiniz emeklerin karşılığını alacaksınız. Evinize, yuvanıza kavuşacağınız o günlerin çok uzak olmadığına yürekten inanıyorum.

"VATANDAŞLIK İMKANINI VERECEĞİZ"
Ben bu akşam burada kardeşlerime bir müjde vermek istiyorum. Kardeşlerimizin içinde inanıyorum ki Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak isteyenler var, konuyla ilgili olarak İçişleri Bakanlığı'mızın attığı adımlar var. Ellerinden geleni bakanlığımız oluşturduğu bir ofisle takip etmek suretiyle bu kardeşlerimize vatandaşlık imkanını vereceğiz. Türkiye olarak biz Suriye konusunda 6 yıl önce neredeysek bugün de aynı yerdeyiz.

"SURİYE'NİN BAŞINDAKİ ZALİMDİR İŞİ BU NOKTAYA GETİREN"
Suriye'nin başındaki zalimdir işi bu noktaya getiren. Varil bombalarıyla, konvansiyonel silahlarla, tankla, topla kendi vatandaşlarını öldüren böyle bir insan devlet terörü estirmez de kim estirir? PYD'li bir terörist DAEŞ'li bir teröristten çok daha ileri bir teröristtir. Bunun hesabını, bedelini çok ağır ödeyecektir. Ama bu dünyada, ama ebedi alemde. Çünkü çok mazlumların ahı var üzerinde. Er veya geç, alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste. 6 yıl önce neyi savunuyorsak, bugün de aynı ilkeleri savunuyoruz. 6 yıl önce Suriye halkının sesine kulak verilsin, bu işler baskıyla olmaz diyorduk, bugün de aynısını söylüyoruz. Biz kendisiyle ailece görüşüyorduk, hatta "herhalde baban gibi olmazsın" diyordum, gülüyordu. Ama demek ki iki dünyası vardı. Gerçek dünyasını bizden gizliyordu. İşte şu 6 yıl içinde gerçek dünyası ortaya çıktı. Bir medeniyet ülkesi Suriye'ye bu adam yazık etti. Suriye halkı kendi istiklalini koruma adına tarihi bir mücadele yürütüyor. Esasen malum dış güçlerin müdahalesi olmasaydı, rejime destek verilmeseydi, bugün Suriye özgür ve huzurlu bir ülkeydi. Birileri Suriye'de demokrasiyi, Suriye halkının kendi iradesiyle ülkesini yönetmesini istemedi. DAEŞ denilen örgüt bu amaçla ortaya sürülmüş bir kukladır aslında. PYD, YPG denilen örgütler aynı amaçla güçlendirilmiş taşeronlardır" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'nın, Suriyeli sığınmacılara vatandaşlık verileceğini açıklamasıyla ortalık karıştı! İşte her kesimden olumlu ya da olumsuz tepkiler...Twitter'da konuyla ilgili yapılan yorumların bazıları şöyle:

İnan Aras @evladiehlibeyt
Sınavsız eğitim, ücretsiz muayene! 
Şimdi de T.C vatandaşlığı!
Ülkemizde harcanıyoruz

Umut.. @yamukpipet
kendi ülkesinde savaştan kaçacak, sınavsız okula girip askerlik yapmayacak 10 yıl sonra benden iyi yasayacak. #ÜlkemdeSuriyeliİstemiyorum

İlber Hocanız @SonCahilAvcisi
Dün Avrupa'ya sığınmak için bunu yapanlar yarın TC Kimilği ile bizi srtımızdan hançerler#ÜlkemdeSuriyeliİstemiyorum
14:55 - 3 Temmuz 2016

fatoş @fcansu_d
İşsizlik arttı hırsızlık arttı sokakta yürüyemez olduk ya mafya gibi dolanıyorlar #ÜlkemdeSuriyeliİstemiyorum defolsunlar gitsinler
07:50 - 3 Temmuz 2016

❄şimalsitâre❄ @simaltek1
#ÜlkemdeSuriyeliİstemiyorum surıyelilere yardıma evet,VATANDAŞLIĞA HAYIR.

'#ÜlkemdeSuriyeliİstemiyorum' diyenlere karşı çıkanlar da vardı

Haluk Levent ✔ @haluk_levent
Suriye politikasını eleştir ok.
Hatta onların oy potansiyeli yapılmasına karşı çık.
Ama bu başlık Utanç verici
#ÜlkemdeSuriyeliİstemiyorum

Okan Yüksel @okanyuksel
Suriyelilerin T.C. vatandaşı olmasını istemeyebilirsiniz ama #ÜlkemdeSuriyeliİstemiyorum demek ırkçılıktır. Bu #Türkiye'ye, bize yakışmıyor.
16:46 - 3 Temmuz 2016

Fatih Polat ✔ @fpolat69
Cumhurbaşkanının hesaplarını teşhir etmek istiyorsan bunu yap, ama işi #ÜlkemdeSuriyeliİstemiyorum demeye vardırmak ırkçılıktır.
09:20 - 3 Temmuz 2016

fatihyaşlı @fatih_yasli
almanya'da "ülkemde türkiyeli istemiyorum" diye kampanya başlatılsa, onlara buradan neo-naziler diye küfrederdik farkındasınız değil mi?
12:38 - 3 Temmuz 2016

Bu arada siz ne düşünüyorsunuz?

- ANKETE KATILIN!

Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2018, 15:17
YORUM EKLE
YORUMLAR
Aysu
Aysu - 3 yıl Önce

Ben ülkemde Suriyeli istemiyorum

colkun
colkun - 3 yıl Önce

Mali ve her türlü yardımı almıyorlar yetmezmiş gibi bide işlerde çalışıyorlar hemde çok ucuza.bunlar savaştan ülkesinden kaçıp sığınanlarmı yoksa türkiye`ye yaşamak için gelenlermi belli değil.halk iş buldummu şükrediyor.sanki kendi halkı refah ve ferah içinde.biraz olsun OY almak uğrunabukadarı yapılmaz.yurdumuza gelen yabancıların türk vatandaşı olması bu kadar basit olmamalı.önce kendi halkım demeli

Hüseyin
Hüseyin - 3 yıl Önce

Bunlar yarın hatayı sonra adanayı olmadı başımıza suriye terör çıkar başımıza biz türklere bile vatandaşlık verememisiz suriyeli lere karşıyım

Emre
Emre - 3 yıl Önce

Gitsinler erkek gibi vatanlarını savunsunlar burda başımıza bela olmaya başladılar bile en basit örneği damlataştali tecavüz olayı ve Konya'daki esnaf kavgası bu bile geleceğe yönelik tehditkar günlerin sinyalini vermeye yetiyor bian önce gitmeleri gerekiyor ben TC VATANDAŞIYIM ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİYİM BANA VERİLMEYEN TOLERANS O ADAMLARA VERİLDİ GİTSİNLER ERKEK GİBİ ÜLKELERİNİ SAVUNSUNLAR !!!

Yusuf oguz
Yusuf oguz - 3 yıl Önce

Ben ulkemde suriyeli istemiyorum bunlar simdi 3milyonsa misal 10 sene sonra kac milyon olacagini siz düşünün savastan kacip ulkemizde parklarda yasarken Çocuk yaptilar diyecek birsey yok 10 sene sonra nasil bir turkiye bizi bekliyor bir düşünün hele

Önce Peşmergeler şimdi Kürtler
Önce Peşmergeler şimdi Kürtler - 2 yıl Önce

Önce Özal sayesinde Peşmergeler şimdi hükümet sayesinde Suriyeliler. O gelen Peşmergelerin yıllar içinde ne sorunlar yarattığını gördük. Nüfusları 4-5E katlandı. Şimdi aynısını Suriyeliler de yapacak ve azınlık kalacağız. Memleketi potansiyel suçlulara teslim etmek demek bu...İnsani görevimizi fazlasıyla yaptık. Artık eve dönme zamanı...

SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472