Alanya'nın İL olmasını istiyor musunuz?

Hükümet, Mardin’in Midyat, Van’ın Erciş ilçelerini il yapmayı planlarken yıllardır il olmayı hayal eden Alanya'dan bu duruma tepki yağdı. Kimi vatandaş  'il olmayı en çok Alanya hakediyor' derken kimi vatandaşta il olmayı istemiyor. Peki siz Alanya'nın il olması hakkında ne düşünüyorsunuz?

Alanya'nın İL olmasını istiyor musunuz?
banner404
ALANYASPOR'UN DA Süper Lig'e çıkmasıyla birlikte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başbakanlık döneminde verdiği söz Alanya halkına umut olmuştu. Ancak hükümetin Mardin’in Midyat, Van’ın Erciş ilçelerini il yapmayı planladığı gündeme gelince Alanya'nın plaka hayali yine suya düştü. 

ERDOĞAN NE SÖZÜ VERMİŞTİ?
ERDOĞAN Başbakanlığı döneminde Alanya'yı ziyaret etmiş, Alanyalıların "İl olma" talepleri karşısında "Tamam. Alanyaspor'u Süper Lig'e çıkarın, Alanya'yı il yapayım" demişti.
Vatandaş sosyal medyadan 82 plakasını Alanya'da görmek istediklerini paylaşırken bazı vatandaşlar ise " İl olmamalıyız, çok insan var. Evimizin önüne arabamızı park edemiyoruz. Siyasiler il hizmetlerini il'miş gibi yapma gayreti içinde olsunlar, zaten Alanya ve Antalya belediyeleri çalışıyor. Biraz daha çok çalışsınlar" yorumunda bulundular. İnternet üzerinde yapılan anketlerde ise en çok nerenin İL olmayı hakkettiği sorunun cevabı olarak Alanya 1. sırada yer aldı. 


ANKETE KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ. 

'ENERJİNİZİ  İL' HARCAMAYIN'
ÖTE yandan bu hafta Alanya basını ile görüşmeler yapan Antalya Valisi Karaloğlu " Enerjinizi İl'e harcamayın yorumunda bulunmuştu. 
işte Antalya Valisi Münir Karaloğlu'nun Alanya'nın il konusundaki görüşü:" 
SÜPER Lig'de takımı bile olan Alanya, enerjisini boşa il olmak için harcamamalı. Alanya, enerjisini bağlı olduğu Antalya Büyükşehir Belediyesi'nden daha fazla hizmet almaya harcamalı. Hem Türkiye, hem Antalya siyasetinde zaten Alanya çok önemli bir ilçe. Antalya'nın, ülkemizin önemli siyasi aktörleri Alanya'dan yetişiyor. Yönetimde Alanya'nın ne denli söz sahibi olduğu ortada. İl olan ilçelerin pek çoğunun il olduktan sonra ivme kaybettikleri, ekonomilerinin ve nüfuslarının küçüldüğü unutulmamalı. İl olmak her zaman iyi netice vermez. Bu açıdan, hep beraber enerjimizi Alanya'ya daha çok hizmet almak için harcayalım. Benim kapım tüm Alanyalılara açık. Alanya'nın her türlü talebinde, elimizden gelenin asgarisini değil azamisini yapmaya gayret edeceğimizden kuşkunuz olmasın".
Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2016, 14:52
YORUM EKLE
YORUMLAR
Salih
Salih - 3 yıl Önce

Alanya'nın il olmasını istiyorsak göbekten ABD ve AB ye bağlı partiler yerine tam bağımsızlığı savunan ve göbekten bağlı bu partilerin yapmış oldukları anlaşmaları yırtıp atacak partiyi iktidara getirmek lazım. başka türlü sadece anket düzenlemekle kalırsınız

coşkun
coşkun - 3 yıl Önce

Alanya il olmayı fazlasıyla hak ediyor.politik oyunları bir tarafa koyup hakkı olan sözü yerine getirilsin

Ali Mesut İnal
Ali Mesut İnal - 3 yıl Önce

Benim şahsi fikrim. Hicbir zaman alanyanın il olmasını istemedim. Bana göre il olsa ne olmasa ne. İl olunca vstandaşa faydası yok. Hep zarar. Karlı çıkan ise kodaman insanlar.. Nasıl olsa ölücez. İl olmanın ahirete bi faydası yok.. Bence olmasın. Yani olursa da intihar edecek hslimiz yok...

Ertem
Ertem - 3 yıl Önce

Alanya'nin yeni sakinlerindenim ama il olmasini istemiyorum.Mahmutlarda 9-11 katli binalar yapilmis,denizden daglara giden dikey yollar az veya bazilari kapali.Bodrum olmaya ,tas gorunume az kalmis.Hala kurtarilabilir.Il yerine yasanabilir bir gelecek icin mucadele etmeli bence..

huseyin
huseyin - 3 yıl Önce

BEnce gazipasa il olmali / Alanya zaten cok kalabalik

Hakan akman
Hakan akman - 3 yıl Önce

Coktan il olmayi hak etik diye dusunuyorum alanya sinirlari icerisinde kestel mahmutlar kargicak demirtas oba cikcilli tosmur okurcalar manavgat konakli gb mahalleri icerisinde bulunduruyor....

Ahmet yıldız
Ahmet yıldız - 3 yıl Önce

Sayın Cumhurbaşkanı verdiği sözü tutar ama şu an siyasi çıkarlar Alanya nın il olması için uygun değil, Alanya il olursa Antalya BŞB yesini seçim de AKP nin kaybetme riski var. Bu yüzden cumhurbaşkanımız bizim yerel siyasetçilerimizi araya soktu, siz bu işi bana gelmeden kesin dediki vekillerimiz bu il olayına karşı çıktılar bence Çavuşoğlu Alanya nın il olmasını istemesine rağmen konuyu kapattı. Çünkü cumhurbaşakınımız öyle istiyor.

Duran uğur
Duran uğur - 3 yıl Önce

TÜRKİYE DE KİŞİ BAŞINA EN ÇOK GELİR DÜŞEN YER ALANYADIR
KENDİSİ BİR İLÇE OLMASINA RAĞMEN BİR İL STATÜSÜNDE İSMİ BİLİNİRLİGİ VAR
GELİR ÜRETİM TARIM TARİH KÜLTÜR SELÇUKLU İMPARATORLUĞUN A DAHİ BAŞKENTLİK YAPMIŞ BİR YER İL OLMAK BURANIN %100 İLK SRADA HAKKI HADİ BÜYÜK REİS SÖZÜNDE DUR ALANYAYI ALANYALİ LARİ ALANYA ASILLARINI KÜSTÜRME

SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479