Amiral Gemisi Yeni Alanya

SÜPER Lig'de milli maç arası vesilesiyle ve okuyucularımın da yüksek müsaadelerine sığınarak, bu hafta yazımda 'Ailemin bir parçası' dediğim Yeni Alanya Gazetesi'nin dünü ve bugününde yaşanan yeni gelişmeleri paylaşmak istiyorum.
Gazetemiz bu ay o kadar yoğun günler geçirdi ki, hüzünler ve sevinçler bir arada yaşandı. Benim de Ticaret Lisesi'nde müdürlüğümü yapan merhum Arıkan Yılmaz Dim hocamın aramızdan ayrılışının 12. yıldönümündeki anma töreni, gazetenin 50. yılının müthiş bir programla kutlanması ve son olarak da yeni nesil televizyon Dim Web TV'nin yayın hayatına başlaması günlerce en çok konuşulan konu oldu. Bunları birkaç cümleyle yazsak da her biri içinde büyük emekler ve hikayeler barındırıyor. Özellikle Dim Web TV'nin ilk yayınından itibaren gördüğü ilgi doğru bir proje olduğunu ve büyük bir açığı kapatacağını gösterdi. Benim de tekrarlarını izleme fırsatım oldu ve gördüğüm kadarıyla yerel ölçekten daha ileri bir çizgi gördüm. Emeği geçen herkesi kutlayarak başarılı olmalarını canı gönülden istiyorum.
'Amiral Gemisi' sıfatını almak kolay değildir. Ortalama 10 bin nüfuslu Alanya’da günlük gazete çıkararak başladığın maratonda 50. yıla merhaba diyorsan, saygıyı da hak ediyorsun demektir. Bugün Alanya ve çevresinde görev yapan gazetecilerin yüzde 90'lık bölümünün ilkokuludur Yeni Alanya Gazetesi. Sadece bu mu? Elbette hayır. Merhum Arıkan Yılmaz Dim hocamızın en büyük hayali olan okul projesi, Mehmet Ali Dim tarafından yerine getirildi. Bugün isminin yaşatılması hepimize ayrı bir gurur veriyor. İşte bunlar için Yeni Alanya Gazetesi Alanya’da 'Amiral Gemisi' olarak yıllar boyu hizmete devam edecek.
Yeni Alanya Gazetesi geçtiğimiz günlerde motivasyonu arttırmak ve aile kavramını yerine getirmek için çalışanlar ve yazarlarına yemek organizasyonu düzenledi. Benim de çok önem verdiğim ortam, gayet samimi bir atmosferde gerçekleşti. Gazetenin yazarlarından Oğuz Korum, Sami Çaycoşar ve Genel Yayın Yönetmeni Ferit Kesen ile yaptığımız sohbetler güzel bir gün geçirmeme sebep oldu. Yazılarımı takip ettiğini ve beğendiğini söyleyen duayen Sami ağabeyin sözleri onurlanmanın yanında, motivasyonumu üst seviyeye çıkardı. Allah uzun ömürler versin. Sayın Mehmet Ali Dim bu tür etkinlikleri fazla ara vermeden tekrar etmeli.
Yazımın son bölümünde de sitemimden bahsetmek istiyorum. Her ne kadar bunca yıldır spor yazarı olmama rağmen, gerek Alanya Gazeteciler Cemiyeti'nde, gerekse stadyumda bu kategoride değerlendirilmeme gazetem müdahale etmese de, bu gazetede özgürce yazmaktan ve aile ortamı içinde olmaktan dolayı mutluyum. Önemli olan halkımızın reaksiyonudur. Bunu da yeterli derecede alıyorum. Başta Dim Medya A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Dim olmak üzere, tüm Dim Medya emekçilerine başarılar diliyorum. 

YORUM EKLE

banner517

banner516

banner470

banner477

banner452

banner449

banner487

banner481

banner472

banner479