gardırob, nasıl düzenlenir, neler bulunmalı

Pek çok insanın ortak sorunudur, gardırobun önüne gelip de giyecek bir şey bulamadığı için yakınmak.

gardırob, nasıl düzenlenir, neler bulunmalı
banner404
Pek çok insanın ortak sorunudur, gardırobun önüne gelip de giyecek bir şey bulamadığı için yakınmak. Siz de bu tepkiyi verenlerden misiniz? Dert etmeyin, siz değerli Portakal okuyucuları için bir gardıropta olmazsa olmaz temel kıyafetlerin listesini çıkardık
BİR gardıropta hangi temel giysiler bulunmalı? Hangi kıyafeti hangi konseptte tercih etmeli? İşte sizler için hazırladığımız temel liste: 
* Koyu renk, tercihen siyah bir takım elbise. Bu takımın pantolon ve ceketini ayrı ayrı da giyebilmelisiniz.
* Kalem etek, bir gardıropta olmazsa olmaz temel giysilerdendir. Aslında sizin vücut tipinize uygun bir etek diyelim buna. Ama sade ve rafine bir seçim olmalı.
* Şık bir beyaz gömlek. İsterseniz çok özel bir geceye giyin, isterseniz işyerine. Şıklığınızı garantilemenin en emin yolu budur.
* İyi bir jean pantolon. Düz kesimli ve koyu renk olursa, her yere giyebilirsiniz.
* Ve küçük siyah elbise. Gardırobunuzun vazgeçilmezi. Her zaman işe yarar. Aksesuarlarınızda yapacağınız küçük değişikliklerle her ortama uygun hale gelebilir.
HANGİ PARÇADAN NE KADAR OLMALI?
Stil sahibi olmanın temel prensiplerinden biri de gardırobunuzdaki ‘olmazsa olmaz’ parçaların uygun adetlerde bulunması. Peki, hangi parçadan kaç adet olmalı? Buyurun sayılarla gardırop denklemine.
* 4 süveter. İkisi iş için, ikisi de hafta sonu için. Ancak kendi stilinizi belirledikten sonra renk unsuruna da dikkat edin.
* 7 tişört. Beyaz tişört kadar kullanışlı bir giysi yok gerçekten. Kış için uzun kollularını da ihmal etmeyin. Yaz İçin atlet kesimi olanlar da şık duruyor. Tabii vücut tipinize uyarsa...
* 4 palto ve ceket. İyi kumaştan şık bir paltonun modası hiç geçmez. Soğuk havalar için spor bir ceket, bir klasik trençkot ve hem gündüz hem gece giyebileceğiniz türden bir ceket ile bu ihtiyacınızı tamamlayabilirsiniz.
* 2 pantolon ve etekle giyilebilecek üst. Biri şık ve biri günlük olabilir.
* 4 pantolon ve 4 etek. İkisi ofis için, ikisi de gece çıkarken giymeniz için.
* 1 takım elbise. Olmazsa olmaz parçalardan. Kumaşını öyle bir seçin ki her sezon giyilebilsin. Tek alt ve sadece ceketi de giyebilirsiniz.
* 4 jean pantolon. Biri dar kesimli. Diğeri rahat edeceğiniz ve günlük giyebileceğiniz tarzda. Babetlerle giymek için bilekte biten bir jean ve bir adet de topuklu ayakkabılarla giyebileceğiniz, uzun bir jean.
Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2014, 17:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479