Alanya’da hikayeleri yürek dağlamıştı! Tekin ailesinin yüzü gülecek

Demirtaşlı Tekin ailesinin dramını ekranlara taşıyarak farkındalık yaratan Dim TV (dimtv.tv) konunun takipçisi olmaya devam ediyor. Uzanan yardım elleri için ivedilikle yapılması gerekenleri listelemek adına yeniden Demirtaş’a giden Dim TV (dimtv.tv) ekibi bu kez yalnız değildi. CHP Meclis Üyesi Aday Adayı İç Mimar Nazmi Zavlak ve İyi Parti’den Yusuf Korkmaz Dim TV (dimtv.tv)’ye eşlik ederek bir raporlama yaptılar 

DEMİRTAŞ’IN Kocaoğlanlı köyünden Mustafa ve Fatma Tekin’in 2 odalı, derme çatma bir evde verdikleri yaşam mücadelesi Dim TV (dimtv.tv) ekranlarına yansımış ve Alanya’da büyük yankı uyandırmıştı. Tekin ailesi için gelen yardım telefonlarının üzerine ihtiyaç listesi belirlemek adına Dim TV ekibi yine Demirtaş’taydı. Evin tadilatı için ivedilikle yapılması gerekenleri raporlamak adına düğmeye basan CHP Meclis Üyesi Aday Adayı İç Mimar Nazmi Zavlak ve İyi Parti üyesi Yusuf Korkmaz ellerini taşın altına koyarak Dim TV (dimtv.tv) ile birlikte yollara düştü. Geçen günlerin ardından Dim TV’yi yeniden karşısında gören Fatma Tekin ‘Bizi unutmamışsınız’ diyerek mutluluğunu ifade etti. Zavlak ve Korkmaz evde gereken ölçüleri alarak bir raporlama gerçekleştirdiler. 
‘SAĞLIKLI BİR İNSAN BİLE BU EVDE SAĞLIĞINI KAYBEDEBİLİR’ 
Dim TV (dimtv.tv) mikrofonlarına konuşan Zavlak “Sağlık açısından durumu ortada olan Mustafa Tekin’in bu koşullarda enfeksiyon kapmadan burada yaşaması neredeyse imkansız. Sağlıklı bir insanın bir bu evde sağlığını kaybetmesi muhtemel. Evin ciddi bir tadilata ihtiyacı var. Belediye 1 kamyon kum ayırdığını ifade etmiş. Sadece kum ayırmakla olmaz. Buraya gelip de bunu görememeleri ilginç. Evin durumu kameralara yansıyan görüntülerden inanın ki daha kötü. İvedilikle tahrip olan sıvaların kazınarak yeniden sıva yapılmasına, yeni bir çatıya ve bu süre içerisinde de var olan rutubetin önüne geçilebilmesi için havalandırılmasına ihtiyaç var. Evde yapılacak tadilatın ardından eşya yardımına geçilebilir. Bu insanların mal varlığı, çocukları, damatları olabilir. Daha fazlası da olabilir. Çocukları bakmıyor olabilir ya da çocuklarının da durumu olmayabilir. Bu tip durumlar incelendiğinde çok sayıda farklı ihtimal ortaya çıkacaktır. Bu insanların durumu ortadayken, varsa mal varlığı ve çocuk sayıları bahane edilerek bir şekilde verilecek yardıma sınırlama getirilmesi ne kadar doğru? Hepimiz yardım edeceğiz elbette. Lakin yardım ellerini uzatan iyi niyetli insanların yapacakları yardımlar doğal olarak uzun vadeli olmayacaktır. Bu noktada asıl görev belediyenindir. Alanya Belediyesi hizmet kapsamında değerlendirerek gerekeni yapmalıdır” ifadelerini kullandı. 
‘İVEDİLİKLE YAPILMASI GEREKEN ŞEY ÇATI’
İyi Parti’den Yusuf Korkmaz da eve ilişkin değerlendirmelerde bulunarak “Her şeyden önce evin çatıya ihtiyacı var. Çatı yapılmadan evin içerisinde yapılacak tadilatın hiçbir önemi olmayacaktır. Zira çatıdan yine akacak ve ev bu hale yeniden dönecektir. Dolayısıyla ivedilikle ele alınması gereken şey çatı. Yanı sıra Nazmi kardeşimizin de belirttiği gibi tahrip olan duvarların tamamen kazınarak yeniden sıvanması ve evin havalandırılması şart. Tadilat için gereken ölçüleri aldık. Yapılması gerekenler ve maliyetlerine ilişkin sonucu en kısa sürede çıkaracağız. Herkes elini taşın altına koyarsa, az çok demeden elinden ne geliyorsa yaparsa bu iş kısa sürede çözülür. Bu insanlar da mutlu olur. Geri kalan ömürlerini sıcak bir yuvada, sağlıklı ve insanca bir ortam içerisinde geçirebilirler” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE

banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479