Yayalara yol yok!

Geçtiğimiz günlerde Manavgat’ta yaşanan feci kazada bir araç yaya geçidinde duran bir anne ve kızlarına çarpmış, çarpmanın şiddetiyle yola savrulan yayalar yaralanmıştı. Yaşanan korkunç kazanın ardından Karayolları Trafik Kanunu kapsamında yeni düzenlemeler yapıldı

Yayalara yol yok!
banner404

AK Parti tarafından meclise sunulan 50 maddelik kanun teklifi ile birlikte kural ihlallerine caydırıcı cezalar geldi. Düzenlemelere göre, trafikte makas atmanın bedeli 2 bin lira, abartılı egzoz kullanarak gürültü yapmanın bedeli 2 bin lira, drift yapmanın bedeli ise 5 bin 10 lira oldu. Para cezalarına ek olarak trafikten men edilmeler de cabası. Yanı sıra seyir halindeyken haberleşme cihazları kullanmanın cezası da 108 liradan 235 liraya çıkarıldı. Kırmızı ışık ihlallerinde de 3 periyotta 60 güne varan ehliyet kayıpları söz konusu.
YAYA ÜSTÜNLÜĞÜNÜ SAĞLAMAK ADINA CAYDIRICI CEZALAR
Yapılan düzenlemelerle birlikte yayaların geçiş üstünlüğüne ilişkin araç sürücülerinin ihlallerinde uygulanan para cezaları da 235 liradan 488 liraya yükseltildi. Mevcut kanuna göre yaya ve okul geçitlerine yaklaşırken yavaşlayan sürücüler düzenlemelerle birlikte kavşak giriş ve çıkışlarında da ışık olmaksızın yaya geçitlerinde yayalara öncelik tanıyacak. Peki, Alanya’da an itibariyle son durum nedir? 
Yaya geçitlerine ilişkin yapılan düzenlemeleri gündemine alan Dim TV (dimtv.tv), bugün yayaların gözünden son durumu ekranlara taşıdı.

 

Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2018, 09:18
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yılmaz duru
Yılmaz duru - 5 ay Önce

Saygı yok ben ordan yaya geçidinden karşıdan karşıya geçerken çocuk arabasıyla ticari taksiye geçemiyorum deyince bana hareket etmişti ..

CEM CANDEMIR
CEM CANDEMIR - 5 ay Önce

ALANYAYA GELEN TURISTLER ADINA SEVINDIM , KENDI HALKIMIZ ZATEN YAYA GECIDINDEN GECMIYOR !

günaydın
günaydın - 5 ay Önce

günaydın

Nazmi Gencer
Nazmi Gencer - 5 ay Önce

Kanun çok güzel ama uygulama malesef olmuyor.

SIRADAKİ HABER

banner517

banner516

banner470

banner452

banner449

banner518

banner481

banner472