Yayalara öncelik uygulaması şimdi Alanya'da!

İçişleri Bakanlığı'nın hazırladığı projeyle yayalara öncelik verilmesi için başlatılan 'Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın' uygulaması Alanya'da başladı.

Yayalara öncelik uygulaması şimdi Alanya'da!
banner404

Mehmet AL
Alanya İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Büro Amirliği ekiplerince yaya geçidinin bulunduğu bölgelerde araçlar durdurularak, sürücülere bilgilendirme amaçlı broşür dağıtıldı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yaya geçitlerinin kullanılmasının teşvik edilmesi ve sürücüler tarafından fark edilmesi, buralarda vatandaşların geçiş üstünlüğünün vurgulanması amacıyla 81 ile genelge gönderdi ve ülke genelinde aynı anda uygulamanın başlamasını istedi.  Bu kapsamda Alanya İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Büro Amirliği ile farklı amirliklerden ekipler, ilçenin 15 farkı noktasındaki okul önlerindeki yaya geçitlerinde uygulama başlattı.  Uygulamaya 15 ekip, 125 polis katılırken öğrenciler ve vatandaşların yaya geçidinden geçmesi teşvik edildi.  Ekipler, yoldan geçen araçlar da durdurularak bilgilendirildi ve projenin önemini anlatan broşür dağıttı. Sürücüler, yapılan bu uygulamanın memnuniyet verici olduğunu belirterek, polis memurlarına teşekkür etti. Yetkililer uygulamanın sıklıkla süreceğini kaydetti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
pekii iki yol arasında tretuarda bile yayanın üzerine gidiş geliş motorsiklet sürenleri ne yapacağız?
pekii iki yol arasında tretuarda bile yayanın üzerine gidiş geliş motorsiklet sürenleri ne yapacağız? - 3 ay Önce

sadece kaldırımda sadece yol ayıran tretuarda değil ,ışıklı yaya geçidinin iki yol arasında bile yayanın üzerine çift yön bisiklet motorsiklet sürenleri ne yapacağız?

SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner518

banner481

banner472