Vatandaş isyan etti: 'Kaldırımda yürüyemiyoruz'

Kaldırımları işgal eden restoranlar ve motosiklet sürücülerine tepki gösteren vatandaşlar "Bu işgallere son verin" diyerek yetkililere seslendiler

Vatandaş isyan etti: 'Kaldırımda yürüyemiyoruz'
banner404

ALANYA'DA bazı restoran ve kafelerin kaldırımlara kurduğu ek masa ve sandalyeler vatandaşların tepkisine yol açıyor. Kaldırımların masa ve sandalye işgalleriyle 2 kişinin yan yana yürüyemeyeceği kadar daraldığını ifade eden vatandaşlar, aynı zamanda kaldırımları ve yaya geçitlerini kullanan motosikletlere de tepki göstererek, "Yolda güvenle yürümek artık mümkün değil" dediler.
'ESNAF İŞ YAPAMIYOR’
MÜCAHİT YAŞAR (ESNAF)

Kaldırım işgali hakkında çok dertliyiz. İnsanlar yolda yürüyemiyor. Örneğin, bir yerden satıcı çıkıyor, bir yerden motosiklet çıkıyor, yürüyemiyorsun. Veya yolda yürüyorsun, adamın biri önüne bir şeyler almış, satıyor. O zamanda diğer esnaflar iş yapamıyorlar. Yoldaki satıcılar ucuza mal satıyor ama o kadar vergi veren, eleman maaşı, kira parası ödeyen adamın ekmeğine mani oluyor. Buna esnaf bir şey diyemez. Belediyenin dur demesi lazım, belediye hiçbir şey yapmıyor.
'BELEDİYE GÖZ YUMUYOR'
MUSTAFA BULUT (SİMİTÇİ)

Bazı kaldırımlar gerçekten çok kalabalık oluyor. Esnafların bazısı belediyeye hiçbir şey ödemeden yer işgal ediyor. Mesela biz simit satıcıları olarak belediyeye kira ödüyoruz. Vatandaşımız bu tarz satıcılara karşı duyarlı olup dikkat etmeli. Bunu bazen esnaf yapıyor, bazen de belediye göz yumuyor. Doğru bir şey değil.
'KONTROL ALTINDA TUTULMALI'
RESUL AKTÜRK (ESNAF)

Tabi ki Alanya için iyi bir şey değil. Hem kaldırımları işgal ediyorlar, hem de insanların yürümesini engelliyorlar. Bunların kaldırılması iyi olur. Nerdeyse yola çıkacaklar, bunları kontrol altında tutmak lazım.
'EVİME EKMEK GÖTÜREMİYORUM'
KEMAL KARATAKIR (ESNAF)

Bu kaldırımları işgal edenler belki kaldırılmalı ancak asıl büyük mağazalardan başlanmalı. Bizim suçumuz küçük esnaf olmak mı? Yani İsrail firması, Alman firması mı olmam lazım bana da destek verilmesi için? Beni yönetenler, benim oy verdiğim insanlar iş yapacaksa önce beni korusun. Ben bu ülkenin vatandaşıyım, dışarıdan göçmen gelmedim. Ben evime ekmek götüremiyorum, bunun sorumlusu kim? Benim oy verdiğim insanlar. Birileri çıksın, bunun yanlış olduğunu söylesin. 

Güncelleme Tarihi: 03 Eylül 2018, 00:12
YORUM EKLE
YORUMLAR
CEM CANDEMIR
CEM CANDEMIR - 8 ay Önce

YAYALARA AYRILAN KALDIRIMDA COLUK COCUGUNUZLA YURURKEN ARKANDAN GELEN VE KORNAYA BASAN BIR MOTORSIKLET ILE HEPNIZ KARSILASMISSINIZDIR ALANYADA , HERSEYIN BASI EGITIM AMA BU KADAR AYIYI EGITEMEYECEGIMIZ ICIN CEZA DIYORUM CEZA CAYDIRICI CEZALAR BEKLIYORUZ POLIS, JANDARMA, BELEDIYEDEN ... MILYONLARIN GELDIGI BIR SEHIREHIC YAKISMIYOR MEVCUT HAL .

Birbilen.
Birbilen. - 8 ay Önce

Doğuda, Güneydoğuda askerimiz-polisimiz her türlü terörü bitirdi, buradaki kıl kuyruklar sıcak yaz uykusundan uyabamadilar. Her türlü terör devam ediyor. (Motor, kafe-restorant, hanutculuk vb.) Çözüm buradaki kilkuyruklari dogu'ya güneydoğuya göndereceksin, o zaman uyanırlar yaz uykusundan.

SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner518

banner481

banner472