THD Alanya Şubesi'nden alışveriş uyarısı

THD Alanya Şube Başkanı Cemal Şencan okulların açılmasına bir hafta kala kırtasiye alışverişi yapan ve yapacak olanlara uyarılarda bulundu. 

THD Alanya Şubesi'nden alışveriş uyarısı
banner404

TÜKETİCİ Hakları Derneği (THD) Alanya Şube Başkanı Cemal Şencan, ülkedeki ekonomik dalgalanmalardan dolayı birçok malzemeye zam geldiğini belirterek velilerin mutlaka fiyat araştırması yapması gerektiğini belirtti. Şencan, "Bilindiği üzere ülkemizde bir ekonomik dalgalanma var. Buna kriz değil dalgalanma diyelim. Bunun akabinde ise bir fiyat ayarlaması var. İğneden ipliğe kadar birçok kalemde bir fiyat ayarlaması yapıldı. Bunun çoğunu da aslında vatandaş kendisi yaptı. bu dalgalanmaları bahane ederek yapanlar da oldu elbette. Ayrıca kağıda da çok büyük bir zam geldi. Satıcılar kitaplara da zam yapmış olabilir bu konuda da velilerimiz dikkatli olsun. Okul kıyafetlerini alırken iyice araştırsınlar, fuzuli okul harcamalarından kaçınsınlar" dedi.
'PİYASADA DENETİMSİZLİK VAR'
Çocuklara plastik menşeyli malzemeler almaktan kaçınılması gerektiğinin altını çizen Şencan, "Çünkü onların üzerindeki boyalar kanserojen barındırıyor. Piyasada da bir denetimsizlik olduğu için çocuklarımızın sağlığı açısından buna büyük bir önem göstermeliyiz. Bu dönemde mutlaka bir fiyat araştırması yapılmalı. Belirli kaliteli yerlerden alsınlar. Ucuz olan malzemeyi de kesinlikle almasınlar. Ucuz mallar döküntü, merdivenaltı mallar olabilir. Çocuklarımızı bunlarla zehirlemeyelim. Onların sağlığı ile oynamayalım. Ayrıca okul önlerinde satılan yiyecek içeceklerden alınmasın okul kantinlerinden alışveriş yapsınlar" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 13 Eylül 2018, 10:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner518

banner481

banner472