Şahin’den vefa örneği

ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, 1991 yılında kurulan ALTSO'nun ilk başkanı Hüseyin Kasapoğlu’nu ziyaret ederek, oda ve Alanya ekonomisine yaptığı katkılardan dolayı plaket takdim etti

banner404

ALANYA Ticaret ve Sanayi Odası’nın (ALTSO) kuruluşu için 1987 yılında ilk çalışmaların yapıldığını ve büyük uğraşlar sonucu odanın 1991 yılında kurulduğunu hatırlatan Başkan Şahin, “Alanyamız ekonomik ve ticari açıdan her zaman önemli bir potansiyele sahip olmasına rağmen oda kuruluşu meşakkatli bir sürecin sonrasında gerçekleşmiştir. Odamız büyük uğraşlar sonucu 1991 yılında kurulup, ilk başkanı da Hüseyin Kasapoğlu abimiz olmuştur. Bizde bugün ilk başkanımızı ziyaret ederek, odamız verdiği katkılardan dolayı plaket takdim ettik” dedi. 

‘ODAMIZA YAPILAN KATKILARI HATIRLADIK’

Plaketi hem ALTSO’nun kuruluşunda emeği geçen büyükleri yad etmek hem de ilk başkan Kasapoğlu'nun yaptığı katkıları hatırlatmak amacıyla takdim ettiklerini belirten Şahin, "Bugün hayatta olmayan ama Alanya ekonomisinin lokomotifi olan odamıza katkı yapan büyüklerimizi rahmetle yad ettik, yaşayan yöneticilerimizi de şükranla andık. Odamız, bölgemizin en güçlü kurumlarından biri haline geldiyse çeşitli görevlerde bulunan tüm eski ve yeni yöneticilerimizin payı olduğunu unutmamamız gerekir” diye konuştu.   

'ODAMIZIN ÇITASI YÜKSELDİ'

Nazik ziyaretinden ve plaketten dolayı Başkan Şahin’e teşekkür eden Kasapoğlu ise odanın kuruluş aşamasında yaşanan zorlukları anlattı. Odanın tarihsel süreci hakkında da bilgiler veren Kasapoğlu, başarılı çalışmalarıyla ses getiren Şahin’in çok aktif bir başkan olduğuna dikkat çekerek, “ALTSO’nun ilk başkanı olarak bugünleri görmek beni gururlandırıyor. Çıta çok yükseldi. Bu nedenle başta Mehmet Şahin kardeşim olmak üzere ben de odamızın bugünlere gelmesinde emeği olan arkadaşlarımıza teşekkür etmek istiyorum” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 12 Temmuz 2018, 16:38
YORUM EKLE
YORUMLAR
nuri görür
nuri görür - 10 ay Önce

Mehmet Şahin'in güler yüzü yeter.

SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner518

banner481

banner472