Safari faciası sonrası denetimler sıklaştı

Iraklı turistleri taşıyan safari cipin takla atması sonucunda Iraklı 9 yaşındaki çocuğun ölmesi ve 4 kişinin yaralanması olayı sonrasında Alanya TÜRSAB yönetimi kaçak çalışan turculara savaş açtı

Safari faciası sonrası denetimler sıklaştı
banner404

Mehmet AL

TÜRKİYE Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Yönetim Kurulu Üyesi Kerim Yılmaz, Takla atan safari cipinin Konaklı'da bir otel tarafından kaçak çalıştırıldığının tespit edilmesi üzerine harekete geçerek, bugün kaçak çalışan turcular hakkında Alanya Kaymakamlığı’na dilekçe verdikten sonra Alanya Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Kula'ya TURSAB adına şikayet dilekçesini verdi.

Kerim Yılmaz yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Alanya TÜRSAB olarak geçtiğimiz pazar günü yaşanan talihsiz kaza sonucu Iraklı ailenin 9 yaşındaki erkek çocuğun hayatını kaybetmesi ve 4 ailenin yaralanması sonucunda bu olaydan derin üzüntü duyduk.  Bu turu düzenleyen otel işletmecisi Konaklı’da olduğunu tespit ederek otel işletmesi olan Irak uyruklu yaptığını söyledi. Araştırmalarımızda Konaklı bölgesinde yasal olarak safari turu yapan toplam 5 acentaya sorduk.  Bu otelden hiç bir zaman tur gelmediğini, turları kendileri tarafından düzenlediğini söylediler. Biz de gerekli işlemler için önce Alanya Kaymakamlığı’na şikayet dilekçesi verdikten sonra dilekçemizi Alanya Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Kula'ya sunduk”  dedi

DENETİMLERE BUGÜN BAŞLADIK

Alanya TÜRSAB Yönetim Kurulu üyesi  Kerim Yılmaz bu gün Turizm İlçe Müdürü Emniyet, Jandarma ve Zabıta İle birlikte denetimlerimizi sıklaştıracağız” diye konuştu.

KULA:  'KİMSENİN GÖZÜNÜN YAŞINA BAKMAYIZ'

Alanya Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Kula, Alanya TÜRSAB yönetim kurulu üyesi Kerim Yılmaz'ın verdiği dilekçeyi kabul ederek işleme koyduktan sonra şunları söyledi: “Alanyamız bir Turizm cenneti.  Yasal olmayan hiç bir şeye izin vermeyiz.  Talihsiz olarak yaşanan kazada can kaybı olması bizleri son derece üzmüştür. Alanya Belediyesi olarak bu tür kaçak çalışanlara karşı hiç kimsenin gözünün yaşına bakmayacağız' dedi.

BUGÜN İÇKALE VE EHMEDEKTE DENETİM YAPILDI

Öte yandan Kerim Yılmaz, “TÜRED ile birlikte ortaklaşa İç kale ve Ehmedek’te TÜRSAB  ve TÜRED personeli ile birlikte tur araçlarını denetledik.  TÜRSAB  plakası olmayan ve eksik evrakları olan araçlara cezai işlem uyguladık denetimlerimiz sürecektir' dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479